Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory samorządowe. Solidarność zamierza odegrać ważną rolę

0
Podziel się

- Nie jesteśmy tylko zwykłym związkiem zawodowym, nie będziemy tylko walczyć o pracowników w zakładach pracy, będziemy się wypowiadać w bardzo ważnych sprawach na zewnątrz - mówił w Łodzi Piotr Duda.

Wybory samorządowe. Solidarność zamierza odegrać ważną rolę
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEiJAKwR

Szef Solidarności Piotr Duda (na zdjęciu) zapowiedział, że jeśli otrzyma rekomendację śląsko-dąbrowskich struktur, jesienią ponownie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego Komisji Krajowej związku. Będzie też namawiał członków _ S _ do startu w wyborach samorządowych.

_ - Nie jesteśmy tylko zwykłym związkiem zawodowym, nie będziemy tylko walczyć o pracowników w zakładach pracy, będziemy się wypowiadać w bardzo ważnych sprawach na zewnątrz _ - mówił w Łodzi Piotr Duda.

Zapowiedział, że będzie głośno namawiał członków _ S _, aby kandydowali w wyborach samorządowych, bo - jak mówił - _ tu mamy być _. _ Wiejska 2 - tam nie można nic załatwić dla ludzi, a tu w samorządach naprawdę możemy wiele pomóc naszym pracownikom, ale także mieszkańcom miasta, gminy, województwa _ - podkreślił szef _ S _.

bEiJAKwT

Duda zapowiedział także, że jeżeli 12 czerwca otrzyma rekomendację regionu śląsko-dąbrowskiego, to będzie się ponownie ubiegał o funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej związku. Krajowy Zjazd Delegatów odbędzie się 8-9 października w Bielsku Białej.

Jak mówił, mijająca kadencja władz związku przyniosła bardzo wiele demonstracji, akcji, pikiet. _ - Ale to jest zasługa nie tylko Solidarności, ale rządu pana premiera Tuska, bo przecież to ten rząd postawił nam tak wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o podejście do spraw pracowniczych, czyli wiek emerytalny, płaca minimalna, umowy śmieciowe, elastyczny czas pracy _ - wyjaśnił.

Duda był gościem sprawozdawczo-wyborczego XXI Walnego Zebrania Delegatów Regionu Ziemia Łódzka NSZZ _ Solidarność _.

Na przewodniczącego łódzkich struktur związku delegaci ponownie wybrali Waldemara Krenca (jest szefem związku od 1998 roku). Głosowało na niego 162 delegatów; jego kontrkandydata Wiesława Łukawskiego (działacza oświatowej _ S _) poparły 23 osoby. Solidarność w Łódzkiem liczy ponad 23 tys. członków.

bEiJAKwZ
Czytaj więcej w Money.pl
Solidarność rozliczy posłów. Rusza kampania Zdaniem Piotra Dury wybory do parlamentu europejskiego mogą być okazją do przedstawienia działań polityków na arenie krajowej, ponieważ wielu z nich nie wywiązuje się poprawnie ze swoich obowiązków.
Duda: Rząd Tuska jest antyspołeczny Szef Solidarności wezwał do budowy siły, która będzie walczyć dopóty złe prawo nie zostanie _ wyrzucone do kosza _.
Bez barierek podczas protestu przed Sejmem Zdaniem marszałek Sejmu brak barierek ma wymiar symboliczny- _ Paradoksem by było, gdybyśmy dzisiaj doprowadzili do takiej sytuacji, w której Polak bałby się Polaka _
bEiJAKxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)