Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe
08.08.2014 08:39

Wybory samorządowe. "PO musi współpracować z prezydentami dużych miast"

Sytuacja dotyczy między innymi Wrocławia czy Poznania, gdzie władzę sprawują samorządowcy niegdyś bliscy Platformie, jednak obecnie posiadający własne komitety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
Rafał Trzaskowski

Platforma Obywatelska musi postawić na współpracę z popularnymi prezydentami dużych miast. Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, ministra administracji i cyfryzacji, jego partia nie może sobie pozwolić na wystawienie samodzielnych kandydatów.

Taka sytuacja dotyczy między innymi Wrocławia czy Poznania, gdzie władzę sprawują samorządowcy niegdyś bliscy Platformie, jednak obecnie posiadający własne komitety. Musimy współpracować z takimi politykami - stwierdził w radiowej Jedynce Rafał Trzaskowski.

Jak podkreślał, popularność Rafała Dutkiewicza czy Ryszarda Grobelnego bierze się z faktu, iż nie są oni powiązani z żadną z głównych sił politycznych. To pozwala im na osiąganie poparcia rzędu 70-80 procent.

_ - Uważam, że ten ruch, by wchodzić z nimi w koalicje, nie konkurować bez sensu z ludźmi, którzy mają podobny pomysł jak rozwijać te miasta, jest sensowny _ - powiedział Rafał Trzaskowski.

Na początku tygodnia premier Donald Tusk rozpoczął spotkania z szefami struktur regionalnych PO. Rozmowy są poświęcone przygotowaniom do wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk spisał wschód kraju na straty? - _ Niewątpliwie wybory samorządowe mogą być trudne, nie jest jednak tak, że premier postanowił cokolwiek spisać na straty _ - podkreśla wiceszefowa podkarpackiej Platformy Krystyna Skowrońska.
Platforma straci miejsca w samorządach? Od jutra spotkania premiera z szefami regionów.
Ryszard Kalisz zdradza wyborczy plan partii Kalisz poinformował ponadto, że do 3 września kandydaci mają poinformować zarząd i radę o zawartych porozumieniach; na początku września mają zostać zatwierdzone koalicje.
Tagi: wybory samorządowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz