Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
12.08.2014 13:10

Wybory samorządowe. Marta Patena kandydatką PO na prezydenta Krakowa

Marta Patena była jedyną kandydatką w planowanych przez PO prawyborach, po tym jak wycofali się z nich poseł Józef Lassota i Małgorzata Jantos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/EAST NEWS)

_ - Kandydaturę radnej zaaprobował premier Donald Tusk podczas spotkania z zarządem małopolskiej PO _ - poinformował szef partii w regionie Grzegorz Lipiec.

Jak zaznaczył, Marta Patena była jedyną kandydatką w planowanych przez PO prawyborach, po tym jak wycofali się z nich poseł Józef Lassota (z powodów zdrowotnych) i radna Małgorzata Jantos, która napisała na swoim blogu, że jej start w partyjnych prawyborach nie ma sensu bez znaczącego poparcia i w atmosferze deprecjonowania jej osoby i dokonań.

_ - Nikt inny już się nie zgłosił, w związku z tym traktujemy, że Marta Patena jest zwycięzcą i startuje _ - zaznaczył Lipiec. Dodał, że premier zna osobiście krakowską kandydatkę, bo była wśród założycieli Platformy 12 lat temu. _ - Premier życzył jej sukcesu, powiedział, że jeżeli tylko będzie trzeba, to zawsze wesprze _ - relacjonował szef małopolskiej Platformy.

Według niego Marta Patena może powalczyć z urzędującym prezydentem Jackiem Majchrowskim w drugiej turze wyborów. _ - Wszędzie w dużych miastach urzędujący prezydent oczywiście jest faworytem i Kraków nie jest tu wyjątkiem. My zaprezentujemy i zaproponujemy coś nowego _ - zapowiedział Lipiec.

Do tej pory chęć kandydowania na prezydenta Krakowa ogłosili oficjalnie: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, poseł Łukasz Gibała (opuścił Twój Ruch, aby być kandydatem niezależnym) oraz Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS w Krakowie. Jak informował pod koniec lipca szef okręgu krakowskiego PiS Andrzej Adamczyk, partia pod koniec sierpnia ogłosi, kto będzie jej kandydatem na prezydenta Krakowa. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk w regionie. "Bez sensacji i nagrywania" Strategia na wybory samorządowe była tematem spotkań premiera Donalda Tuska z zarządami lubuskiej i małopolskiej PO.
PKW podniosła diety dla członków komisji _ Dotychczasowe wynagrodzenie było niezachęcające, delikatnie mówiąc _ - ocenił przedstawiciel Komisji.
PO boi się o wynik wyborów? Współpraca z... Sytuacja dotyczy między innymi Wrocławia czy Poznania, gdzie władzę sprawują samorządowcy niegdyś bliscy Platformie, jednak obecnie posiadający własne komitety.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wybory samorządowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz