Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie w Rosji. Putin murowanym faworytem

Lliczba Rosjan gotowych głosować na Putina rośnie z miesiąca na miesiąc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)

Trzy czwarte obywateli Rosji gotowych jest zagłosować na Władimira Putina w kolejnych wyborach prezydenckich w 2018 roku - wynika z sondażu przeprowadzonego przez rosyjską pracownię socjologiczną WCIOM.

Socjologowie tłumaczą to tym, że przyłączając Krym do Federacji Rosyjskiej, Putin przeszedł do historii. Cytowani przez dziennik _ Kommiersant _ politologowie nie wykluczają, że dla podtrzymania wysokich notowań Putinowi może być potrzebna _ mała zwycięska wojna _.

Rosyjska gazeta zwróciła uwagę, że liczba Rosjan gotowych głosować na Putina rośnie co miesiąc, od kiedy Rosja oderwała Krym od Ukrainy. W kwietniu takich było 62 proc., a w maju - 73 proc. Na początku 2012 roku na Putina głosować zamierzało tylko 40 proc. obywateli FR, a nie zamierzało - 39 proc. Teraz takich zostało tylko 13 proc.

_ - Putin przeszedł do historii, dlatego całe zmęczenie, które skumulowało się w społeczeństwie w latach jego rządów, ustąpiło jak ręką odjął _ - wyjaśnił dyrektor generalny WCIOM Walerij Fiodorow. _ Większość Rosjan uważa, że Władimir Putin w polityce ma dobre perspektywy _ - dodał socjolog.

Natomiast politolog Jewgienij Minczenko zauważył, że na rosyjskiej scenie politycznej _ faktycznie pozostał jeden biegun - Putin; nie ma nikogo podobnego do antyPutina _.

W ocenie Minczenki _ autorytet prezydenta w społeczeństwie jak nigdy dotąd zależy jednak od zewnętrznego czynnika politycznego, w tym od wydarzeń na Ukrainie _. Politolog prognozuje, że _ dalsza nieingerowanie w konflikt zbrojny w Donbasie może sprawić, że popularność Putina zjedzie do poziomu sprzed Krymu _.

_ - Wszelako interwencja wojskowa pozwoli prezydentowi zachować popularność tylko pod warunkiem, że wojna będzie rzeczywiście mała i rzeczywiście zwycięska _ - zaznaczył Minczenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski sąd łagodniejszy dla opozycjonistów Moskiewski Sąd Miejski złagodził w piątek kary pozbawienia wolności dwóm z ośmiorga rosyjskich opozycjonistów z placu Bołotnego.
Putin kontroluje sieć dla "dobra internautów" Prezydent Rosji zapewnił, że nie zamierza ograniczać swobód przysługujących użytkownikom sieci, a wprowadzone restrykcje prawne mają na celu ochronę nieletnich.
Putin polecił wzmocnienie kontroli granicy Prezydent Rosji Władimir Putin polecił w sobotę Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) wzmocnienie kontroli granicy z Ukrainą, aby uniemożliwić nielegalne jej przekraczanie.
Tagi: wybory prezydenckie w rosji, putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz