Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
azerbejdżan
09.10.2013 07:15

Wybory prezydenckie w Azerbejdżanie. Ilham Alijew zostanie na kolejną kadencję?

W wyborcze szranki z 51-letnim Ilhamem Alijewem stanęło dziewięciu kandydatów, ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Ilham Alijew z żoną podczas wyborów

*O godz. 5.00 czasu polskiego rozpoczęły się w Azerbejdżanie wybory, w których, według powszechnych przewidywań, zwycięstwo na trzecią kadencję ma zapewnione obecny szef państwa Ilham Alijew - mimo krytyki ze strony obrońców praw człowieka. *

W wyborcze szranki z 51-letnim Ilhamem Alijewem stanęło dziewięciu kandydatów, ale żaden z nich nie stanowi zagrożenia dla obecnego przywódcy. Jedynym rzeczywistym, choć niegroźnym rywalem, jest kandydat opozycji, 61-letni Dżamil Hasanli.

Według sondaży na Alijewa, który objął władzę po swym ojcu w 2003 r. a w 2008 r. został ponownie wybrany na urząd prezydenta, zamierza głosować 80 proc. wyborców. W 2009 r. w drodze referendum zniesiono konstytucyjne ograniczenie sprawowania najwyższego urzędu w państwie do dwóch kadencji.

Lokale wyborcze będą czynne do godz. 16 czasu polskiego. Pierwsze częściowe rezultaty oczekiwane są wkrótce potem.

Czytaj więcej w Money.pl
Azerbejdżan będzie dostarczał gaz do Europy Szah Deniz to największe pole gazu ziemnego w Azerbejdżanie. Leży na głębokości 600 metrów na dnie Morza Kaspijskiego u wybrzeży Azerbejdżanu, 70 km od Baku. popłynąć gazociągiem TAP do odbiorców m.in. w Bułgarii, Niemczech, Grecji, Włoszech.
Wybory w Azerbejdżanie. Kandydat odpadł Ibragimbekow, współscenarzysta takich filmów jak _ Spaleni słońcem _ i _ Cyrulik syberyjski _, był głównym reprezentantem opozycji.
Ta umowa umacnia Rosję na rynku ropy Nową stronicą nazwał prezydent Ilham Alijew porozumienie podpisane przez rosyjską kompanię naftową Rosnieft i Państwową Kompanię Naftową Azerbejdżanu (GNKAR).
Tagi: azerbejdżan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz