Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory prezesa PZPN. Kręcina nie rezygnuje

0
Podziel się:

Pojawiła się pogłoska, że były współpracownik prezesa Laty wycofał się z kandydowania.

Wybory prezesa PZPN. Kręcina nie rezygnuje
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

[aktualizacja 12:25]

Zdzisław Kręcina nie zrezygnował z kandydowania na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.. Działacz zdementował pogłoski o tym, że miał zrezygnować z ubiegania się o stołek szefa rządu, a swoje poparcie miał przekazać Edwardowi Potokowi i Romanowi Koseckiemu.

Kręcina powiedział, że nie wie skąd się wzięły takie plotki. Potwierdził natomiast, że zamierza delegatom przedstawić swój program i walczyć w normalnych wyborach. Dodał, że nie wszedł w żadną koalicję z pozostałymi kandydatami.

-_ Bardzo dawno nie było sytuacji, żeby było tylu kandydatów na prezesa. Tylu kandydatów na członków zarządu, do komisji rewizyjnej. Tak więc ten związek o takim czarnym PR, jednak przyciąga. Na pewno będzie to zjazd bardzo długi - _ mówi z kolei były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Dziś dowiemy się, kto przez najbliższe cztery lata będzie rządzić w polskiej piłce nożnej. W Warszawie odbędzie się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów PZPN.

Szefem Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie jeden z pięciu kandydatów. Są to: Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina i Edward Potok. Aby móc wystartować w wyborach, każdy z kandydatów na miesiąc przez Zjazdem musiał przedstawić w siedzibie Związku co najmniej 15 głosów poparcia delegatów.

Wyboru prezesa PZPN dokona 118 delegatów. Żeby zostać prezesem PZPN w pierwszej turze głosowania, kandydat musiałby uzyskać bezwzględną większość oddanych i ważnych głosów - teoretycznie 60 głosów delegatów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/63/222527.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/tylko;ci;dwaj;moga;odmienic;pzpn,11,0,1185035.html) *Tylko ci dwaj mogą odmienić PZPN * Jan Tomaszewski mówi, kto jest w stanie skończyć z patologią wśród działaczy piłkarskich.

Jeśli to się nie uda, to w drugiej turze udziału nie bierze kandydat, który w poprzedniej rundzie miał najmniejsze poparcie. W drugiej i kolejnych turach obowiązuje już zwykła większość głosów, co może oznaczać, że w drugiej turze można wygrać posiadając poparcie jedynie 35 delegatów.

Wśród 118 delegatów na Zjeździe, najwięcej głosów - sześćdziesiąt - należy do wojewódzkich związków piłki nożnej. Liczba delegatów z okręgu zależy od liczby zarejestrowanych tam klubów. I tak Dolny Śląsk czy Małopolska przyślą po pięciu delegatów, podczas gdy Podlasie - tylko dwóch.

Dodatkowo po dwóch delegatów wysyłają kluby Ekstraklasy i po jednym zespoły grające w 1. lidze. Będzie też trzech przedstawicieli środowiska trenerskiego, po dwóch od futsalu i piłki nożnej kobiet oraz jeden delegat reprezentujący sędziów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiana władzy w PZPN. Oni stawiają na... Panowanie Grzegorza Lato nad piłkarską federacją dobiega końca. Ruszają wybory.
Boniek o pieniądzach PZPN. "Musi zniknąć..." -_ Wokół PZPN musi zapanować normalność _ - mówi Zbigniew Boniek, jeden z pięciu kandydatów na prezesa związku.
PZPN chce gigantycznego odszkodowania PZPN chce zażądać odszkodowania od Ministerstwa Sportu - donosi RMF FM. Związek liczy na ponad milion złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)