Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w szwecji
14.09.2014 18:29

Wybory parlamentarne w Szwecji. Są pierwsze sondaże

Najprawdopodobniej przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej 57-letni Stefan Loefven jako pierwszy zostanie poproszony o utworzenie rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrlins/CC/Flickr)

Lewicowa opozycja wygrywa w wyborach parlamentarnych w Szwecji - wynika z pierwszych sondaży exit polls, przygotowanych przez instytut YouGov dla dziennika _ Metro _.

Skupiona wokół Partii Socjaldemokratycznej czerwono-zielona opozycja otrzymała 44,9 proc. głosów, natomiast centroprawicowy sojusz czterech partii, prowadzony przez premiera Fredrika Reinfeldta - 39,3 proc.

Trzeci wynik - 10,4 proc. uzyskała jedyna przeciwna imigrantom partia Szwedzcy Demokraci.

Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, to przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej 57-letni Stefan Loefven jako pierwszy zostanie poproszony o utworzenie rządu. Loefven jest kandydatem czerwono-zielonego bloku na premiera. Do 2012 roku kierował związkiem zawodowym pracowników przemysłu metalowego.

Lokale wyborcze zostaną zamknięte w niedzielę o godz. 20.

W Szwecji nie obowiązuje cisza wyborcza. Sondaż przeprowadzono w niedzielę na grupie 1 575 osób, które oddały głos.

Czytaj więcej w Money.pl
Szwedzi wybierają nowe władze. Efekt Od godziny 8 rano Szwedzi głosują w wyborach do parlamentu, a także władz województw oraz gmin.
Podpalenia aut w stolicy Szwecji Świadkowie relacjonowali, że widziano tam wtedy grupę od 20 od 50 osób, ale nikt nie został aresztowany.
Gwałtowne protesty w Szwecji. Wkracza policja Przeciwnicy ultraprawicowej Partii Szwedów rzucali w funkcjonariuszy petardami i butelkami.
Tagi: wybory w szwecji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz