Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
20.05.2014 21:13

Wybory parlamentarne w Libii. Wyznaczono datę

W niedzielę siły lojalne wobec zbuntowanego generała Chalify Haftara dokonały szturmu na parlament w celu - jak ogłosiły - aresztowania islamistycznych deputowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Wybory zostaną zorganizowane 25 czerwca - poinformowała telewizja Al-Nabaa, powołując się na komisję wyborczą. Przedterminowe wybory parlament zapowiedział w lutym, nie podając wtedy terminu.

Tymczasem - jak informuje Reuters - libijscy parlamentarzyści przenieśli się do luksusowego hotelu Radisson Blu do czasu zorganizowania ochrony gmachu parlamentu przez potężną milicję z Misraty na zachodzie Libii. Debatę, poprzedzającą zaaprobowanie gabinetu nowego premiera Ahmeda Majtika, odłożono, ponieważ zabrakło kworum - poinformował rzecznik parlamentu Omar Hmeidan.

W niedzielę siły lojalne wobec zbuntowanego generała Chalify Haftara dokonały szturmu na parlament w celu - jak ogłosiły - aresztowania islamistycznych deputowanych. Siły te, które obwołały się Libijską Armią Narodową, zażądały również wstrzymania prac parlamentu i odrzuciła niedawny wybór biznesmena Ahmeda Majtika na nowego premiera. Mianowanie pochodzącego z Misraty Majtika rozgniewało wielu ludzi na wschodzie Libii, ponieważ jest on wspierany przez Bractwo Muzułmańskie.

W odpowiedzi na zarzuty o próbę puczu Haftar zapewnia, że nie chce zdobyć władzy, lecz jedynie odpowiada na _ żądanie ludności _, by walczyć z _ terrorystami _. Gen. Hafar deklaruje wolę oczyszczenia Libii z islamistów.

W Libii panuje coraz większy chaos. Rząd w Trypolisie nie jest w stanie zapanować nad dziesiątkami milicji, które pomagały w obaleniu Muammara Kadafiego w 2011 roku, ale teraz nie liczą się z rządem centralnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Utonęło co najmniej 40 imigrantów z Afryki Libia wzywa UE do pomocy w powstrzymaniu napływu imigrantów.
Libia: zarzuty dla syna Kadafiego Saif al-Islam, zajmujący najbardziej eksponowane miejsce z siedmiu synów Kadafiego, uśmiechał się i wyglądał na pewnego siebie podczas łączności sądu z więzieniem w mieście Zintan, gdzie jest przetrzymywany.
Porwanie ambasadora Jordanii w Libii Porywacze przedstawili żądania.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz