Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na węgrzech
29.03.2014 17:04

Wybory na Węgrzech. Fidesz chwali się dokonaniami

Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników rządzącego na Węgrzech Fideszu demonstrowało dzisiaj w Budapeszcie, na osiem dni przed wyborami parlamentarnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ZSOLT SZIGETVARY)
Viktor Orban podczas dzisiejszego przemówienia.

Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników rządzącego na Węgrzech Fideszu demonstrowało dzisiaj w Budapeszcie, na osiem dni przed wyborami parlamentarnymi, w których partia premiera Viktora Orbana jest faworytką. Agencja AFP nazywa wiec _ demonstracją siły _ Fideszu.

Na apel związanego z rządem Forum Jedności Obywatelskiej (COF) przyszło na manifestację - według szacunków AFP - wiele dziesiątków tysięcy ludzi. Nieśli pomarańczowe flagi Fideszu i węgierskie flagi państwowe, by zamanifestować poparcie dla partii rządzącej niepodzielnie od czterech lat.

Demonstranci wyruszyli z odnowionego przed wyborami Placu Kossutha przed parlamentem. Następnie zgromadzili się na stołecznym Placu Bohaterów, gdzie oczekiwane jest przemówienie Orbana. Wśród uczestników wiecu jest wielu Węgrów z krajów sąsiednich - Serbii i Rumunii. Po raz pierwszy w wyborach 6 kwietnia będą mogli oddać głos.

Fidesz opiera swoją kampanię wyborczą na dokonaniach gospodarczych rządu, w szczególności zmniejszeniu deficytu budżetowego i obniżkach cen energii dla obywateli. Wielu ekspertów ocenia jednak, że w gospodarce wciąż utrzymują się strukturalne wady. Rząd Orbana jest też _ wszechobecny _ w mediach - zauważa AFP.

Sondaże dają Fideszowi 32-36 proc. głosów w wyborach. Sojusz partii lewicowych może liczyć na 15-23 proc. głosów. Skrajnie prawicowy Jobbik ma według sondaży poparcie rzędu 14-20 procent. W niedzielę swoją manifestację przedwyborczą przeprowadzi w Budapeszcie lewica.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Węgrzech rusza kampania. Nie zaskoczy? Na Węgrzech rozpoczyna się kampania przed wyborami parlamentarnymi.
Zjednoczyli się przeciwko rządom Orbana Dwa najważniejsze na Węgrzech ugrupowania opozycyjne, socjaliści i Ruch Wyborczy _ Razem 2014 _, postanowiły zawrzeć sojusz przed wyborami.
Trybunał unieważnił wybory w Tajlandii Głosowanie nie odbyło się we wszystkich lokalach wyborczych tego samego dnia, a to stanowi naruszenie konstytucji - uznał Trybunał Konstytucyjny.
Tagi: wybory na węgrzech, węgry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz