Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na ukrainie
23.04.2014 20:03

Wybory na Ukrainie. Kliczko kandydatem na mera Kijowa

Kliczko zrzekł się udziału w wyborach prezydenckich na rzecz Poroszenki, który wśród polityków z obozu nowych ukraińskich władz cieszy się największym poparciem wyborców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BISSON/JDD/SIPA/EAST NEWS)

Znany bokser i lider partii UDAR Witalij Kliczko, który do niedawna był jednym z najwyżej notowanych kandydatów na prezydenta Ukrainy, został wysunięty przez swoje ugrupowanie jako kandydat na mera Kijowa.

Wybory mera odbędą się w stolicy 25 maja jednocześnie z wyborami prezydenckimi. W marcu Kliczko zdecydował, że nie będzie się ubiegał o najwyższy urząd w państwie i wspólnie ze swą partią poparł kandydaturę byłego ministra spraw zagranicznych, przedsiębiorcy Petro Poroszenki.

Kliczko oświadczył, że jeśli wygra wybory mera, to skupi się na usuwaniu barier, które przeszkadzają w rozwoju Kijowa.

_ - Naszym priorytetem jest walka z korupcją. Oznacza to przejrzysty budżet Kijowa i zwolnienie skorumpowanych urzędników. Władza w stolicy powinna być kontrolowana przez społeczeństwo. Kolejny priorytet to przyciągnięcie inwestycji. Trzecim jest skierowanie wydatków z budżetu na potrzeby mieszkańców miasta _ - powiedział po tym, gdy kijowska organizacja UDAR-u wysunęła jego kandydaturę.

Kliczko zrzekł się udziału w wyborach prezydenckich na rzecz Poroszenki, który wśród polityków z obozu nowych ukraińskich władz cieszy się największym poparciem wyborców. Bokser opowiadał się wcześniej za tym, by siły demokratyczne Ukrainy nie rozdrabniały się w tych wyborach, lecz wysunęły w nich jednego, wspólnego kandydata.

Na Ukrainie opublikowano wyniki badań opinii publicznej, które wskazują, że Poroszenko może wygrać wybory nawet już w pierwszej turze. Głosowałoby na niego ponad 48 proc. tych, którzy deklarują, że pójdą do urn.

Była premier Julia Tymoszenko, która także startuje w tych wyborach, może liczyć na 14 proc. poparcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja krytykuje "pseudoparlament" Krymu Reakcja Zachodu na kryzys na Ukrainie będzie stopniowana, w zależności od rozwoju sytuacji. Tak twierdzi prezydent Francji.
Kliczko domaga się ukarania Janukowycza "Ukaranie Janukowycza będzie jednym z zadań nowych władz kraju."
Kliczko wygwizdany przez manifestantów Demonstranci w Kijowie są rozczarowani przywódcami opozycji i twierdzą, że nie potrzebują lidera. Część wygwizdała w niedzielę Witalija Kliczkę.
Tagi: wybory na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz