Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Jaceniuk na czele nowej partii

0
Podziel się

Ludowy Front - tak nazywa się nowa partia, na czele której stanął premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. W zarejestrowanym dopiero pół roku temu ugrupowaniu jest wiele nazwisk z rządzącej elity.

Wybory na Ukrainie. Jaceniuk na czele nowej partii
(AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)
bDZONUiJ

.

Kierownikiem sztabu został przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow. W samym ugrupowaniu jest wielu znanych polityków oraz działaczy, którzy brali udział w organizacji Majdanu, między innymi, Andrij Parubij i Tetiana Czornowoł.

Premier Arsenij Jaceniuk w czasie zjazdu podkreślił, że konieczne jest zjednoczenie wszystkich proeuropejskich sił, aby dokonać prawdziwych zmian i obronić osiągnięcia Majdanu.

bDZONUiL

Niewykluczone, że Ludowy Front zjednoczy się do wyborów, albo wysunie wspólną listę z prezydenckim Blokiem Poroszenki. Na razie w nowym ugrupowaniu nie ma jednego zdania na ten temat, część polityków chce iść oddzielnie, a część chce współpracy z partią szefa państwa. Decyzja musi zostać podjęta do 15 września, do tego dnia trzeba zgłosić listy kandydatów do Centralnej Komisji Wyborczej. Przedterminowe wybory parlamentarne mają się odbyć 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl

bDZONUjm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)