Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory w USA. Zwycięstwo Republikanów osłabia Obamę na świecie

0
Podziel się:

Republikańska większość w Kongresie może chcieć występować przeciw Rosji z jeszcze większym zdecydowaniem niż Biały Dom.

Wybory w USA. Zwycięstwo Republikanów osłabia Obamę na świecie
(The White House / Flickr (CC 0))

Zwycięstwo Republikanów w wyborach do Kongresu osłabia wywodzącego się z Partii Demokratycznej prezydenta USA Baracka Obamę na scenie politycznej zarówno w kraju, jak i na świecie - ocenia francuski dziennik Le Monde.

Obama wydaje się osłabiony w polityce krajowej, co może mieć wpływ na jego pozycję na arenie międzynarodowej - pisze wydawana w Paryżu gazeta.

W ocenie _ Le Monde _ _ z wyborczej porażki Obamy nie powinien się cieszyć (prezydent Rosji) Władimir Putin _.

_ Republikańska większość (w Kongresie) może chcieć występować przeciw Rosji z jeszcze większym zdecydowaniem niż Biały Dom, a szczególnie forsować politykę zaostrzonych sankcji gospodarczych (wobec Moskwy) ze względu na jej politykę na Ukrainie _ - ocenia francuski dziennik.

Czytaj więcej w Money.pl
Niskie poparcie dla Obamy. Demokraci tracą Tylko czterech Amerykanów na 10 pozytywnie ocenia to, jak Barack Obama wykonuje swoją pracę, większość, 51 proc., jest przeciwna. To najgorszy wynik, od kiedy Obama sprawuje urząd prezydenta.
Koniec Guantanamo? Wbrew Kongresowi Obama jest zdeterminowany, by przed odejściem z urzędu zrealizować obietnicę wyborczą i zamknąć prowadzone od 2002 r. w wojskowej bazie USA w Zatoce Guantanamo na Kubie więzienie dla osób podejrzanych o terroryzm.
Ochrona Obamy nieskuteczna? Kolejny skandal Barack Obama jechał windą z uzbrojonym mężczyzną, który na dodatek miał kłopoty z prawem.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)