Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Zachodniopomorskie: Komisja ma na razie jeden raport

0
Podziel się:

Rano żadna z komisji w tym województwie nie zgłosiła jeszcze komisji wojewódzkiej, że dostarczy dziś protokoły.

Wybory samorządowe. Zachodniopomorskie: Komisja ma na razie jeden raport
(Bartosz KRUPA/East News)

Nadal występują problemy z systemem informatycznym. Nie ma także decyzji o możliwości _ ręcznego _zamiast elektronicznego sporządzania protokołów. Rano żadna z komisji w Szczecinie nie zgłosiła jeszcze komisji wojewódzkiej, że dostarczy dziś protokoły.

Cząstkowe dane PKW mówią o przewadze PO nad PSL i PiS w zachodniopomorskim sejmiku. We wtorek wieczorem do komisji wojewódzkiej wpłynął jeden protokół z Komisji Powiatowej w Stargardzie Szczecińskim.

Według nieoficjalnych i cząstkowych wyników wyborów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, na Pomorzu Zachodnim najlepszy wynik osiągnęła PO - 32,03 proc., a za nią kolejno: PSL - 24,28 proc.; PiS - 17,74 proc.; SLD - 11,87 proc.; Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 3,23 proc.; Ruch Narodowy 1,68 proc.; Demokracja Bezpośrednia - 0,68 proc.

Cztery lata temu PO wygrała wybory do zachodniopomorskiego sejmiku. Miała wtedy 16 mandatów w 30-osobowym sejmiku. Natomiast SLD miało 6, PiS - 5, a PSL - 3 radnych. Później jeden z radnych PiS odszedł do innego ugrupowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Dane udało się wprowadzić. Teraz problem z... _ Wciąż nie mamy ani jednego protokołu do sejmiku. Jeśli dostaniemy informację, że któryś z nich ma dotrzeć, Wojewódzka Komisja Wyborcza zbierze się w bardzo krótkim czasie _ - przekonuje przedstawicielka komisji.
Tutaj mają połowę raportów. Kiedy reszta? W ciągu dnia przyjęto i zatwierdzono też dokument z terenu miasta Kielce. Do poprawy cofnięto protokół z pow. kazimierskiego.
Internauci są bezlitośni dla przegranych. Pierwsze powyborcze memy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe do sejmików wojewódzkich - wynika z badania IPSOS. To pierwsze zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego od 9 lat. Internauci zareagowali natychmiastowo. Najbardziej oberwało się przegranej Platformie Obywatelskiej. Zobacz pierwsze memy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)