Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. W Świętokrzyskiem komisja przyjęła protokoły z połowy powiatów

0
Podziel się:

W ciągu dnia przyjęto i zatwierdzono też dokument z terenu miasta Kielce. Do poprawy cofnięto protokół z pow. kazimierskiego.

Wybory samorządowe. W Świętokrzyskiem komisja przyjęła protokoły z połowy powiatów
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

W nocy do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach dotarły protokoły przywiezione przez przedstawicieli komisji z powiatów: włoszczowskiego, opatowskiego, sandomierskiego, skarżyskiego, pińczowskiego i starachowickiego.

W ciągu dnia przyjęto i zatwierdzono też dokument z terenu miasta Kielce. Do poprawy cofnięto protokół z pow. kazimierskiego. Z powodu problemów z wydrukiem protokołów, wszystkie dokumenty komisje powiatowe opracowywały ręcznie, na podstawie danych z obwodów, wprowadzonych wcześniej do systemu informatycznego.

Piotr Kozłowski z WKW powiedział że jeżeli do południa komisja otrzyma protokoły głosowania z pozostałych siedmiu powiatów regionu, będzie mogła rozpocząć opracowywanie zbiorczych danych dotyczących wyników głosowania do czterech okręgów, w których wybierano radnych w regionie. Dopiero na ich podstawie powstanie protokół z podziałem mandatów w 30-osobowym sejmiku.

_ - Na razie nie mamy informacji od komisji powiatowych, kiedy dostarczą swoje protokoły _ - zaznaczył Kozłowski.

Z cząstkowych, nieoficjalnych danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą w nocy z poniedziałku na wtorek, a obejmujących tylko komitety ogólnopolskie, wynika, że PSL prowadzi w wyborach do świętokrzyskiego sejmiku.

W myśl tych danych PSL ma 49,9 proc. poparcia. Drugie jest PiS z 23,81 proc. głosów, trzecia PO - 13,03 proc., czwarty - Komitet SLD-Lewica Razem z 7,68 proc. poparciem.

Miejsca komitetów, które mogą nie przekroczyć pięcioprocentowego progu wyborczego, wymaganego do udziału w podziale mandatów: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 2,96 proc., Ruch Narodowy 1,27 proc., Demokracja Bezpośrednia - 0,2 proc. PKW podała wyniki na podstawie danych z blisko 109 tys. protokołów głosowania w obwodach, na blisko 123,4 tys. w całym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Komisja zaczęła pracę o 8. "Siedzimy, czekamy" _ Wczoraj pojawił się jeden zrobiony ręcznie, ale niestety został zakwestionowany z uwagi na błędy - nie przyjęliśmy go _ - powiedziała wiceprzewodnicząca WKW Kinga Nowak.
Raporty wyborcze spłynęły, ale mają błędy _ W sumie przywiozły nam protokoły jeszcze cztery inne komisje powiatowe. Ponieważ jednak liczyły wszystko ręcznie w protokołach były błędy rachunkowe i nie mogliśmy tych protokołów przyjąć _ - powiedziała Edyta Gadomska z WKW.
Tu wpłynął tylko 1 protokół z głosowania Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)