Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. W Poznaniu komisja nadal nie przyjęła żadnego protokołu

0
Podziel się:

Wczoraj pojawił się jeden zrobiony ręcznie, ale niestety został zakwestionowany z uwagi na błędy - nie przyjęliśmy go - powiedziała wiceprzewodnicząca WKW Kinga Nowak.

Wybory samorządowe. W Poznaniu komisja nadal nie przyjęła żadnego protokołu
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Bez protokołów z komisji powiatowych i miejskich nie można obliczyć wyników niedzielnych wyborów do wielkopolskiego sejmiku. - _ Niestety nie mamy ani jednego protokołu. Wczoraj pojawił się jeden zrobiony ręcznie, ale niestety został zakwestionowany z uwagi na błędy - nie przyjęliśmy go _ - powiedziała wiceprzewodnicząca WKW Kinga Nowak.

W nocy WKW kontaktowała się z powiatowymi komisjami. Jak powiedziała Nowak, _ niestety nie generowały się protokoły _. _ Komisje zdecydowały, że zaczną pracę od rana. My o godz. 8 rozpoczęliśmy posiedzenie i czekamy _ - dodała.

Komisja nie podaje, kiedy przygotowywane zostaną wyniki wyborów do wielkopolskiego sejmiku. _ - Wszystko zależy od systemu i decyzji komisarzy wyborczych dotyczących tego, czy będziemy przyjmować protokoły wygenerowane poza systemem, czyli zrobione "ręcznie" _ - wyjaśniła Nowak.

PKW w poniedziałek podała fragmentaryczne informacje dotyczące niedzielnego głosowania do sejmiku wielkopolski.

Według cząstkowych danych podanych przez PKW w nocy z poniedziałku na wtorek, a obejmujących tylko komitety ogólnopolskie, w wyborach do wielkopolskiego sejmiku prowadzi PSL (31,03 proc.) przed PO (23,62 proc.). Na dalszych miejscach znalazły się PiS (19,15 proc.), SLD Lewica Razem (9,83 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (3,74 proc.), Ruch Narodowy (1,25 proc.) i Demokracja Bezpośrednia (0,73 proc.)

W sejmiku województwa wielkopolskiego jest 39 radnych. Po wyborach w 2010 r. Platforma miała 17 radnych, jej koalicjant PSL - siedmiu, SLD dziewięciu, a PiS sześciu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu wpłynął tylko 1 protokół z głosowania Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.
Raporty wyborcze spłynęły, ale mają błędy _ W sumie przywiozły nam protokoły jeszcze cztery inne komisje powiatowe. Ponieważ jednak liczyły wszystko ręcznie w protokołach były błędy rachunkowe i nie mogliśmy tych protokołów przyjąć _ - powiedziała Edyta Gadomska z WKW.
Komisja łamie prawo? Możesz to zgłosić! Każdy może zgłosić nieprawidłowości w pracy obwodów wyborczych. Konsekwencje zależą od skali wykroczenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)