Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Oni walczą o głosy rodzin

0
Podziel się:

Celem akcji będzie zachęcanie wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych

Wybory samorządowe. Oni walczą o głosy rodzin
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Przyznawanie wybranym kandydatom na samorządowców Certyfikatu Kandydata Przyjaznego Rodzinie, aby wyborcy mogli bardziej świadomie zdecydować, na kogo zagłosują w nadchodzących wyborach samorządowych - to cel rozpoczętej w poniedziałek akcji Rodzina ma głos!

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz związane z nią organizacje i środowiska lokalne z ponad 120 miast.

_ - Zbliżają się wybory samorządowe, a więc rodzina powinna być w centrum uwagi, ponieważ to rodzina stanowi podstawę wspólnoty lokalnej _ - podkreślił prezes Centrum Jacek Sapa na konferencji prasowej inaugurującej akcję.

Jak wyjaśnił, celem akcji będzie zachęcanie wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych i do dokonywania świadomego wyboru. _ - Chcemy odbudować relacje między wyborcami i ich reprezentantami _ - dodał.

_ - Od trafności wyboru zależy jakość władzy lokalnej, a świadomy wybór należy oprzeć na właściwych kryteriach _ - mówił z kolei przewodniczący rady programowej Ireneusz Jabłoński.

Jak wyjaśnił, w dokonaniu wyboru ma pomóc _ dekalog samorządowca przyjaznego rodzinie _, który powstał maju na II Kongresie Polskiej Rodziny. Dekalog mówi m.in. o _ kierowaniu się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu, wspieraniu małżeństwa oraz rodziny jako naturalnego środowiska wychowywania dzieci wspieraniu instytucji samorządowych w działaniach na rzecz rozwoju rodziny, zgodnie z utrwalonymi tradycją normami, zasadami i wartościami _.

Jak mówił Jabłoński, kandydat w wyborach samorządowych będzie mógł podpisać się pod tym dekalogiem i otrzymać od lokalnej kapituły Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Jak przekonują organizatorzy akcji, taki certyfikat ma być dla wyborców wskazówką dotyczącą wartości jakimi kieruje się dany kandydat.

Osoby, którym przyznano certyfikat będą po ewentualnym wyborze monitorowane przez lokalne kapituły, czy działają zgodnie z podpisanymi zasadami. _ To dla kandydata forma zobowiązania, umowy społecznej z wyborcami oraz wskazówki po udanym wyborze _ - ocenił Jabłoński.

Kandydatów do certyfikatu mają zgłaszać lokalne środowiska związane z działalnością Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

W ramach akcji od 8 do 31 października odbywać się będą spotkania regionalne i przyznawane będą certyfikaty. Organizatorzy chcą też docierać do wyborców m.in. poprzez media lokalne.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny organizuje m.in. Marsze dla Życia i Rodziny, obchody Narodowego Dnia Życia, Kongres Polskiej Rodziny oraz kampanię _ Szkoła przyjazna rodzinie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Joński: Jestem przekonany, że łódzka lewica jest w stanie wygrać wybory Poseł przypomniał, że lewica skutecznie broniła łódzkich szkół przed likwidacją, nie pozwoliła na podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej.
Ludzie Schetyny nie wrócą na listy wyborcze. Zmiany na listach będą zależeć od decyzji poszczególnych szefów regionów PO.
"Bez tej reformy samorząd straci niezależność" System finansowania polskich samorządów trzeba zreformować i dać lokalnym władzom prawo do nakładania podatków - uważają eksperci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)