Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe na Śląsku do poprawki

0
Podziel się:

Sąd stwierdził nieważność wyborów przeprowadzonych w dwóch obwodowych komisjach w Raciborzu.

Wybory samorządowe na Śląsku do poprawki
(Paweł Kozioł/Reporter)

Sąd stwierdził nieważność wyborów przeprowadzonych w dwóch obwodowych komisjach w Raciborzu - poinformował w rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach, sędzia Tomasz Pawlik. W obu doszło do wydania błędnych kart do głosowania na skład rady powiatu.

Decyzję podjął rybnicki ośrodek zamiejscowy Sądu Okręgowego w Gliwicach. _ Rozstrzygnięcie jest nieprawomocne. Jeżeli się uprawomocni, głosowanie zostanie powtórzone w zakresie dwóch obwodowych komisji nr 19 i nr 20 _ - powiedział Pawlik.

Dyrektor katowickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach Wojciech Litewka powiedział, że ewentualne powtórzenie wyborów może mieć wpływ na wyniki do rady powiatu raciborskiego w okręgach wyborczych nr 1 i 2.

_ W opinii komisarza wyborczego te 230 błędnych kart wydanych w obwodzie nr 19 i 198 kart w obwodzie nr 20 nie miało wpływu na podział mandatów pomiędzy komitety wyborcze, ale mogło mieć wpływ na ustalenie kolejności kandydatów do uzyskania tychże mandatów _ - powiedział Litewka.

16 listopada w dwóch komisjach wyborczych nr 19 i nr 20 w Raciborzu w następstwie wydawania błędnych kart do głosowania na skład rady powiatu wyborcy przez kilka godzin oddawali głosy na kandydatów z innego okręgu.

Chodziło o obwodowe komisje wyborcze przy ul. Kozielskiej 19 (nr 19) oraz przy ul. Wileńskiej 6 (nr 20). Na czas wyjaśnienia pomyłki - ok. pół godziny - w obu lokalach wyborczych wstrzymano głosowanie. Po dostarczeniu właściwych kart było ono kontynuowane.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z protestami wyborczymi? Tutaj połowa... 50 proc. protestów, jakie wpłynęły do Sądu Okręgowego w Krakowie, nie spełniały wymogów formalnych.
Znana aktorka zrzeknie się mandatu radnej Aktorka wystartowała z listy KWW Ryszarda Grobelnego "Teraz Wielkopolska". Zdobyła jeden z dwóch przypadających temu komitetowi mandatów.
Sąd zdecydował o powtórzeniu wyborów Sąd wygasił mandat jednego z radnych i nakazał ponowne przeprowadzenie wyborów w okręgu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)