Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Kwiatkowski o kontroli w PKW

0
Podziel się:

Kontrolerzy wrócą do Krajowego Biura Wyborczego po drugiej turze wyborów samorządowych.

Wybory samorządowe. Kwiatkowski o kontroli w PKW
(Sławomir Kaczorek (Wikimedia Commons 3.0))

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że kontrola zaczęła się przedwczoraj. Podkreślił, że jest ona prowadzona w taki sposób, aby nie utrudniać pracy Biura. Dokumentacja, dotycząca przetargu na system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, została przewieziona do siedziby Najwyższej Izby Kontroli, gdzie jest sprawdzana.

Kontrolerzy wrócą do Krajowego Biura Wyborczego po drugiej turze wyborów samorządowych.

Kwiatkowski dodał w Jedynce, że kontrola została rozszerzona o przetargi na zakup systemów informatycznych do obsługi wyborów prezydenckich i parlamentarnych. NIK chce ocenić stan przygotowań PKW do tych wyborów. Kontrolerzy sprawdzą też, dlaczego rozwiązano umowę z firmą, która do tej pory przygotowywała systemy informatyczne dla PKW.

Prezes NIK powiedział, że Izba rozpoczęła kontrolę w Krajowym Biurze Wyborczym, gdyż jest jedyną instytucją zobowiązaną ustawowo do jej przeprowadzenia.

Kwiatkowski dodał, że gdyby po problemach z systemem informatycznym nie przeprowadzono takiej kontroli, to podważyłoby to zaufanie do działania instytucji państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrola NIK w PKW zacznie się już dziś Zapowiedział to w Jedynce prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski.
Wpadka z systemem wyborczym, NIK rusza na kontrolę Po problemach z systemem liczenia głosów w wyborach samorządowych NIK sprawdzi, czy prawidłowo wydano publiczne pieniądze na system informatyczny PKW.
11 mln na olimpiadę, której nie będzie. Kontrola Na ubieganie się o ZIO w ciągu dwóch lat wydano ok. 10,8 mln zł, a wliczając w to wkład rzeczowy poszczególnych jednostek samorządów ok. 11,3 mln zł.
Prezes NIK chwali się w Sejmie. Ma czym? W wyniku działań naprawczych po kontrolach NIK w 2013 r. uzyskano 200 mln zł. Izba ujawniła, że 2,5 mld zł wydatkowano niezgodnie z przepisami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)