Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Co z protestami wyborczymi?

0
Podziel się:

W czterech przypadkach w Zachodniopomorskiem sąd nakazał powtórzenie głosowania.

Wybory samorządowe. Co z protestami wyborczymi?
(Bartosz Krupa/East News)

Szczeciński sąd rozpatrzył już większość spośród 77 złożonych protestów wyborczych. W czterech przypadkach w Zachodniopomorskiem sąd nakazał powtórzenie głosowania - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Jak powiedział rzecznik szczecińskiego sądu Tomasz Szaj, sąd rozpatrzył już 45 z 77 protestów wyborczych dotyczących pierwszej i drugiej tury wyborów samorządowych.

Szaj dodał, że 31 protestów sąd odrzucił z przyczyn formalnych - niektóre z nich nie miały poparcia w dowodach - a 10 oddalił. Wśród oddalonych protestów większość dotyczy stosowania książeczek do głosowania, zamiast kart, i wprowadzenia w błąd przez niejasną - zdaniem składających protesty - instrukcję wyborczą.

Sąd uwzględnił do tej pory cztery protesty wyborcze w Zachodniopomorskiem. Uznał, że głosowanie trzeba powtórzyć w jednym z okręgów do rady gminy w Rewalu, rady gminy w Świerznie, rady miasta w Gryficach, a także rady miasta w Dębnie.

Szaj powiedział, że do tej pory nikt nie odwołał się od uwzględnionych przez sąd protestów, ale termin składania odwołań jeszcze nie minął.

Decyzje sądu ws. protestów wyborczych są nieprawomocne, można ją zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Strony mają na to tydzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński mówi o kandydacie na prezydenta - _ To nie jest tylko prosty wybór, czy poprzeć kandydata, obecnego prezydenta Komorowskiego _ - mówi prezes PSL.
Weteran dyktatorskich rządów premierem Agencja Associated Press nazywa 65-letniego polityka weteranem poprzednich dyktatorskich rządów. Również po obaleniu Ben Alego Essid był szefem MSW w jednym z rządów tymczasowych.
Prezydent ogłosi start w wyborach? Padła data Prezydent ma przedstawić decyzję ws. startu w wyborach bliżej ogłoszenia ich terminu przez marszałka Sejmu. Radosław Sikorski ma czas do 6 lutego.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)