Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Wrocław: Wpłynął tylko 1 protokół z głosowania do sejmiku dolnośląskiego

0
Podziel się:

Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.

Wybory samorządowe 2014. Wrocław: Wpłynął tylko 1 protokół z głosowania do sejmiku dolnośląskiego
(PAP/Darek Delmanowicz)

Protokoły są podstawą do obliczenia wyników wyborów do sejmiku dolnośląskiego. Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.

_ - Wczoraj jedyny protokół dostarczyła Miejska Komisja Wyborcza z Legnicy, ale był on tylko w wersji papierowej. Dziś rano spodziewamy się kolejnych takich protokołów. Jeśli system nie ruszy, będziemy musieli przeliczać głosy ręcznie _ - dodał Misiewicz.

Zaznaczył, że trudno przewidzieć, ile potrwa taka ręczna weryfikacji wyników, jeśli będzie ona konieczna. Na Dolnym Śląsku jest 26 powiatowych komisji terytorialnych oraz cztery miejskie komisje: we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Według cząstkowych danych podanych przez PKW w nocy z poniedziałku na wtorek w wyborach do sejmiku dolnośląskiego najlepszy wynik uzyskała Platforma Obywatelska - 31,21 proc. poparcia. Za nią są: PiS z poparciem 20,33 proc., PSL - 19,71 proc., SLD-Lewica Razem - 10,25 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 3,61 proc., Ruch Narodowy - 1,53 proc.

Do lutego tego roku województwem dolnośląskim rządziły trzy partie: PO, SLD i PSL, ale wówczas rozszerzono koalicję o radnych stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk. PO-SLD-PSL-ODŚ łącznie ma 29 radnych (15 radnych z PO, 9 z ODŚ, 4 z SLD, jeden z PSL). Jedynym klubem opozycyjnym jest PiS, które w sejmiku ma 7 radnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Internauci są bezlitośni dla przegranych. Pierwsze powyborcze memy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe do sejmików wojewódzkich - wynika z badania IPSOS. To pierwsze zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego od 9 lat. Internauci zareagowali natychmiastowo. Najbardziej oberwało się przegranej Platformie Obywatelskiej. Zobacz pierwsze memy.
Zaskakujący komentarz Janusza Palikota - _ Będziemy walczyli do końca świata i o jeden dzień dłużej _ - mówił.
"Nic na to nie wskazywało". Eksperci w szoku Zdaniem doktora Bartłomieja Biskupa głębokiej refleksji potrzebuje szczególnie SLD.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)