Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
05.10.2014 17:05

Wybory samorządowe 2014. Śmiałe deklaracje Piechocińskiego

Naszym zadaniem jest zająć w skali kraju co najmniej trzecie miejsce

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strożyk/REPORTER)

Prezes PSL Janusz Piechociński zapowiedział dziś w Krakowie, że ludowcy chcą w wyborach samorządowych zdobyć co najmniej trzecią pozycję w kraju. W wyborach na prezydenta Krakowa poparł Jacka Majchrowskiego, ubiegającego się o czwartą kadencję.

_ - Naszym zadaniem jest zająć w skali kraju co najmniej trzecie miejsce, naszym zadaniem jest potwierdzić największą liczbę starostów, wicestarostów i wójtów w Polsce _ - mówił szef ludowców i wicepremier dziennikarzom na krakowskim Rynku Głównym. Wcześniej wraz z małopolskimi kandydatami PSL złożył kwiaty na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki.

Jak mówił Piechociński, PSL jest partią, która dysponuje sprawdzonymi samorządowcami - _ takimi, którzy nie krzyczą, nie hałasują, nie obrzucają się błotem, ale potrafią współpracować i współdziałać _. _ Będziemy w tej kampanii wyjątkowo aktywni, niesiemy bowiem dojrzałe, obywatelskie i sprawdzone umiejętności _ - zaznaczył.

Piechociński poinformował, że w wyborach na prezydenta Krakowa ponownie popiera, podobnie jak jego partia, ubiegającego się o wybór na czwartą kadencję Jacka Majchrowskiego. Według niego to kandydat, który _ zrealizował swój wielki program sprzed czterech lat, który potrafi łączyć, który wyciąga rękę do zgody _.

_ - Na takich ludzi warto stawiać i dlatego apeluję do mieszkańców Krakowa: nie rezygnujcie państwo z Jacka Majchrowskiego, bo swoim doświadczeniem, swoimi kompetencjami, a przede wszystkim mądrością () może on miastu i polskiej polityce, polskiemu samorządowi służyć tak dobrze, jak dotąd, a nawet jeszcze lepiej _ - powiedział prezes PSL.

Według niego ludowcy, nie tylko w Krakowie, popierają też kandydatów spoza swojej partii. _ Również w wielu innych gminach i miastach nie szukamy na siłę kandydata z zieloną koniczyną, tylko często wspieramy tych bez zielonej koniczyny, którzy dobrze prowadzą miejscową wspólnotę _ - tłumaczył Piechociński.

Wicepremier, pytany o możliwe koalicje PSL w sejmikach i radach gmin po wyborach samorządowych, zaznaczył, że bez PSL trudno zbudować stabilną większość. _ Byliśmy w rządzie Donalda Tuska, jesteśmy w rządzie Ewy Kopacz i zrobimy wszystko, żeby po wyborach w 2015 roku być w rządzie, bo stabilizujemy, bo mamy odpowiedzialnych ludzi (), bo PSL nie było +w taśmach+. To pokazuje, że jesteśmy dojrzałym środowiskiem _ - dodał.

W wyborach na prezydenta Krakowa z prezydentem Jackiem Majchrowskim zmierzą się kandydat prawicy Marek Lasota, kandydatka PO Marta Patena, kandydat niezależny Łukasz Gibała, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Leśniak z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom - Porozumienie Ruchów Miejskich oraz Konrad Berkowicz, kandydat Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński: Kaczyńskiemu pomyliły się role Lider PSL zapowiada dobry wynik w wyborach samorządowych i atakuje szefa PiS za...
3,4 proc. wzrostu PKB? "To wyśrubowane" Wicepremier i prezes PSL mówi o najbliższych, możliwych scenariuszach politycznych. - _ Nikt nie zna godziny, kiedy zassie go do góry _.
Bieńkowska kandydatką do KE Według Janusza Piechocińskiego, stanowisko komisarza dla obecnej wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju jest już pewne.
Tagi: wybory samorządowe 2014, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz