Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
12.11.2014 18:45

Wybory samorządowe 2014. Prokuratura sprawdza czy prezydent Wrocławia, prokuratorzy, policjanci brali łapówki

Na trzy dni przed wyborami portal Wprost.pl podał informację o doniesieniu jakie miała złożyć lekarka z Wrocławia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jak podaje Wprost.pl, prokuratora okręgowa w Gliwicach prowadzi postępowanie w sprawie rzekomego przyjmowania łapówek przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Dotyczy ono również innych funkcjonariuszy publicznych - prokuratorów i policjantów. Biuro Departamentu Prezydenta Wrocławia w oświadczeniu informuje, że jest to próba zdyskredytowania obecnego prezydenta w oczach opinii publicznej na trzy dni przed wyborami.

-_ Śledztwo jest w toku i dotyczy przyjmowania korzyści przez wrocławskich prokuratorów i policjantów. Trzecim wątkiem jest przyjęcie przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej _ - mówił portalowi Wprost.pl rzecznik prokuratury w Gliwicach Michał Szułczyński.

Śledztwo zostało wszczęte 27 sierpnia 2014 roku, po złożeniu zawiadomienia przez wrocławską lekarkę. Wówczas miała ona wskazać konkretne osoby, które wiedziały o procederze. Podobno chodzi nie tylko o pieniądze, ale również dobra materialne, które miał przyjmować prezydent Dutkiewicz.

Jak podaje Wprost.pl, lekarka która złożyła zawiadomienie dysponuje nagraniami, na których słychać 4 osoby omawiające szczegóły dotyczące korumpowania wrocławskich funkcjonariuszy publicznych.

Jak podaje prokurator, kwota wymieniona w zawiadomieniu nie jest wysoka.

Biuro prezydenta odpowiada

Marcin Garcarz w oświadczeniu napisał:

1. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest człowiekiem uczciwym i NIGDY NIE PRZYJĄŁ I NIE WRĘCZYŁ żadnej korzyści majątkowej.

2. prezydent Wrocławia nic nie wie i nie wiedziało toczącym się postępowaniu, nie był też w żaden sposób informowany o nim przez gliwicką prokuraturę.

3. każdy człowiek może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, bez względu na to, czy jest ono prawdziwe, czy też NIE.

4. Ta informacja pokazała się na trzy dni przed wyborami - w mojej opinii jest to próba zdyskredytowania Rafała Dutkiewicza w oczach opinii publicznej.

5. Uczciwość Rafała Dutkiewicz Wrocławianie sprawdzili przez ostatnie 12 lat, wierzę, ze jedno absurdalne nie poparte żadnym dowodem oskarżenie nie podważy wiary w uczciwość Prezydenta Dutkiewicza.

Początkowo zawiadomienie zostało złożone we wrocławskim ABW, aby stamtąd trafić do prokuratury. Ta natomiast przekazała sprawę do Gliwic. Prokurator Szułczyński z Gliwic tłumaczył Wprost.pl, że trudnością w sprawie jest odległość Gliwic od Wrocławia.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze podejrzani o branie łapówek na... Jeden z oskarżonych łącznie miał wziąć 42 tys. złotych.
Minister obrony przed sądem za korupcję Według aktu oskarżenia, w trakcie podróży służbowej do USA Bartak złożył przewodniczącemu rady nadzorczej Tatry Williamowi Cabanissowi propozycję, by firma ta przekazała mu kwotę 5 mln dolarów.
Minister skazany za fałszywe tablice w aucie Prokurator nalegał na ukaranie byłego ministra, przypominając o jego skłonnościach przestępczych w aluzji do afery z 2008 roku, kiedy prasa wymieniała nazwisko Liapisa w kontekście dochodzenia w sprawie domniemanych łapówek.
Karnowski zadowolony z umorzenia śledztwa Prokuratura uznała, że brak wystarczających dowodów na to, że prezydent Sopotu żądał łapówki.
Tagi: wybory samorządowe 2014, Rafał Dudkiewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz