Notowania

wybory samorządowe 2014
25.10.2014 14:52

Wybory samorządowe 2014. Palikot zaczyna "wyborczo-polityczny maraton"

- Czeka nas bardzo długi marsz - mówi szef Twojego Ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Czeka nas bardzo długi marsz - mówił szef TR Janusz Palikot do działaczy podczas dzisiejszej konwencji samorządowej. Potrzebujemy bardzo dużo determinacji, pomysłów. Jestem przekonany, że przez ten maraton przebiegniemy - dodał.

_ Zaczynamy jedną z najdłuższych kampanii, swoisty maraton wyborczo-polityczny _ - powiedział Palikot, wymieniając zbliżające się wybory samorządowe oraz następujące w kolejnym roku wybory prezydenckie i parlamentarne. _ Przez te wszystkie 12 miesięcy każdego dnia będziemy myśleli o naszej partii, o naszym programie i każdego dnia będziemy prowadzili kampanię _ - podkreślił szef Twojego Ruchu.

_ Dlatego potrzebujemy rzeczywiście bardzo dużo determinacji, woli, pomysłów, inteligencji. Potrzebujemy jej więcej niż inni, bo to wszystkie partie będą miały ten maraton przed sobą. Potrzebujemy jej więcej, ponieważ nie jesteśmy faworytami w tym maratonie. A jednocześnie jestem przekonany, tak jak i każdy z was, że przez ten maraton przebiegniemy, że damy radę, że zarówno w wyborach samorządowych, jak i prezydenckich, jak i później parlamentarnych odciśniemy swoje piętno i zdobędziemy właściwą, potrzebą Polsce obecność naszego programu _ - mówił Palikot.

Przytoczył też rozmowę, jaką odbył w 2011 r. po wyborach parlamentarnych z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem, który - wedle słów Palikota - zastanawiał się, skąd wynika _ determinacja _ zwolenników TR, którzy mieli brać udział we wszystkich kampanijnych spotkaniach Tuska. _ Ja mu wtedy powiedziałem, że prawdziwa determinacja i wola działania musi wyrastać z rzeczywistości. Inaczej jest tylko pozą, miną albo teatrem politycznym. A staje się polityką, kiedy naprawdę nie tylko chęć, wyobrażenie, ideologia, program, ale emocje społeczne, stosunki społeczne, potrzeby społeczne tę wolę kształtują, ona w pewnym sensie je wyraża _ - zaakcentował szef TR.

_ I kiedy dwa tygodnie temu zarejestrowaliście w setkach miast, gmin i w regionach listy Twojego Ruchu oraz listy koalicyjne, w których bierzemy udział i kiedy się okazało, że tysiące z nas startują na jakichś listach z jakichś komitetów, to wykazaliście niesamowitą determinację. Ja chcę wam na początku naszego dzisiejszego spotkania powiedzieć "dziękuję, że to zrobiliście, dziękuję, że jesteście tutaj, dziękuję, że startujecie w całej Polsce z różnego rodzaju komitetów" _ - mówił Palikot do działaczy TR.

Zaznaczył też, że jego zdaniem ta _ determinacja i wola _ tym bardziej jest niesamowita, że _ niewiele dostali od partii _. _ Partia na pewno nie mogła wam dać ani stanowisk, ani władzy, ani tego wszystkiego, co napędza wielu naszych konkurentów politycznych. A mimo wszystko jesteście. I nawet w pewnym sensie na przekór tym wszystkim, którzy zwątpili, którzy nas też niestety opuścili, pojawia się też cała masa ludzi, którzy właśnie w tych warunkach mówią "a to tym bardziej ja się zaangażuję, a to tym bardzie będę właśnie z wami, z Twoim Ruchem, z Palikotem" _ - dodał szef TR.

TR rozmawiał z SLD o ewentualnym wspólnym starcie w jesiennych wyborach. Partiom jednak nie udało się porozumieć i TR postanowił pójść do wyborów samodzielnie. Twojemu Ruchowi nie udało się zarejestrować list wyborczych w kilku miastach.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
TR wyjdzie z kryzysu? Receptą jest Ewa Kopacz TR w głosowaniu nad wotum zaufania 1 października poparł rząd Ewy Kopacz. Szef partii Janusz Palikot powiedział wtedy, że gdyby w 2010 r. wiedział, że doczeka takiego premiera, nie opuściłby PO.
Ustawa bimbrowa - Twój Ruch walczy o głosy Projekt legalizujący produkcję własnych wyrobów alkoholowych klub Janusza Palikota złożył już raz w Sejmie - w listopadzie 2011 roku.
PiS chce "słuchać Polaków i zmieniać Polskę" - _ Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski _ - zapewnia Jarosław Kaczyński.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz