Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Miller zaskoczył: Autonomia w regionach przy zawieraniu koalicji

0
Podziel się:

Przewodniczący SLD mówił, że w całym kraju Sojusz wystawia 40 tysięcy kandydatek i kandydatów.

Leszek Miller
Leszek Miller (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEKAIpoB

Struktury SLD będą miały całkowitą autonomię przy zawieraniu ewentualnych koalicji po wyborach samorządowych i będą podejmowały decyzje, które uznają za najwłaściwsze - zapowiedział dzisiaj w Białymstoku lider Sojuszu Leszek Miller.

_ - Ufam, że - po pierwsze - tego rodzaju decyzje będą umożliwiały realizowanie programu SLD lub części tego programu. Dwa, że bez radnych SLD nie będzie można zawrzeć żadnej trwałej i stabilnej koalicji w żadnym powiecie, żadnej gminie i w żadnym województwie _ - powiedział w piątek w Białymstoku.

Przypominał, że główne tezy, na których program komitetu SLD-Lewica Razem jest oparty, to _ żeby w Polsce było mądrze, zdrowo, bezpiecznie i samorządnie _. Lider Sojuszu mówił, że główne problemy w województwie podlaskim to komunikacja, duże bezrobocie oraz rolnictwo, zwłaszcza produkcja mleka i trzody chlewnej.

bEKAIpoD

Miller mówił, że w całym kraju komitet wystawia 40 tys. kandydatek i kandydatów. Dzisiaj promował kandydatów komitetu SLD-Lewica Razem z województwa podlaskiego, w tym kandydata na prezydenta Białegostoku Krzysztofa Bila-Jaruzelskiego. Oprócz Białegostoku, był też w Hajnówce i Gródku.

W Białymstoku o fotel prezydenta ubiega się siedmiu kandydatów. Oprócz kandydata lewicy, także urzędujący prezydent miasta Tadeusz Truskolaski (z bezpartyjnego komitetu, ale z poparciem także PO), b. senator Jan Dobrzyński z PiS, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński (związany z PSL, ale startujący z własnym komitetem), Tomasz Szeweluk z Kongresu Nowej Prawicy, Kamil Żebrowski związany z Twoim Ruchem a startujący z komitetu _ Podlaski Ruch Samorządowy - Praca i Rozwój _ oraz białostocki biznesman Artur Milewski z komitetu _ Współpraca i Zaufanie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller: Władza leży na ulicy, trzeba się schylić Lider SLD zaapelował w Lęborku podczas inauguracji kampanii samorządowej partii w województwie pomorskim o dużą aktywność.
"SLD gotowy na koalicje z każdym, także z PiS" _ - Jesteśmy gotowi na koalicje z każdym, także z PiS - _powiedział.
SLD podrabiał podpisy? Prokuratura sprawdza Zawiadomienie w tej sprawie złożyła miejska komisja wyborcza. Opolski SLD uważa, że to _ wierutne kłamstwo _.
bEKAIppe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)