Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Kaczyński po wynikach: Wygraliśmy mimo niesprzyjąjących okoliczności

0
Podziel się:

- Andrzej Duda zwycięży - podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Wybory samorządowe 2014. Kaczyński po wynikach: Wygraliśmy mimo niesprzyjąjących okoliczności
(PAP/Paweł Supernak)
bEDcvMCt

Czyste zasady, to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, klucz do wyborczego zwycięstwa. Według exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobyło 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce zajęła PO z wynikiem 27,3 procent.

Prezes PiS w pierwszej powyborczej wypowiedzi podziękował wszystkim, którzy oddali głos w dzisiejszych wyborach. Wyrazy uznania skierował także do wyborców i kandydatów PiS. To wasz wielki sukces - mówił Jarosław Kaczyński.

Były premier zwrócił również uwagę, że przed jego partią jeszcze _ dwa tygodnie ciężkiej pracy _ przed drugą turą wyborów. W kilku największych miastach kandydaci PiS zmierzą się w drugiej turze z politykami PO.

bEDcvMCv

_ Mimo organizowania wielkich akcji przeciw nam, wygraliśmy _ - podkreślał Jarosław Kaczyński. Nawiązując do usunięcia z partii 3 posłów Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego, prezes PiS mówił, że tylko czystość może zapewnić wyborcze zwycięstwo. _ Stąd to wielkie wezwanie do tego, by nasza partia, nasza formacja, nasz sojusz był czysty pod każdym względem, tym różnimy się od naszych konkurentów i dzięki temu zwyciężyliśmy _ - zaznaczał Jarosław Kaczyński.

Lider opozycji zwrócił również uwagę na - jak mówił - ogromną liczbę nieprawidłowości wyborczych. Z polskimi wyborami trzeba coś zrobić, bo w przeciwnym wypadku możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której polska demokracja i tak chora, na niejedną chorobę, stanie się już zupełnie fikcją - mówił prezes PiS. Zapowiedział również, że jego partia złoży kolejne projekty zmian. Będziemy dążyć do tego, by sposób liczenia wyników wyborów rzeczywiście zapewniał, że te wyniki zostały policzone uczciwie - dodał.

Jarosław Kaczyński powiedział również, iż wierzy, że kandydat PiS na prezydenta RP _ Andrzej Duda zwycięży w przyszłorocznych wyborach. To jest zadanie bardzo trudne, ale możliwe _ - przyznał.

W partii świętują - _ Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości jest w pełni zasłużone _ - ocenia kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin. Według sondażowych wyników wyborów PiS wygrał wybory samorządowe, a kandydat tej partii na prezydenta stolicy zmierzy się z Hanną Gronkiewicz-Waltz w drugiej turze.

Jacek Sasin podkreśla, że dobry wynik PiS w Polsce, to efekt ciężkiej pracy, spotkań z wyborcami i przedstawiania im zalet swojego programu. Dodał, że ma nadzieję, że ostateczne wyniki pokażą jeszcze większą przewagę PiSu, co pozwoli tej partii na rządzenie w części województw.

bEDcvMCB

Kandydat na prezydenta Warszawy podkreślił, że chce się zmierzyć w debacie z Hanną Gronkiewicz-Waltz przed drugą turą wyborów. Przypomniał, że rządząca prezydent obiecała spotkanie z nim przed wyborczą dogrywką. Druga tura wyborów odbędzie się za dwa tygodnie, 30 listopada.

bEDcvMCW
KOMENTARZE
(0)