Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2015
21.05.2015 15:55

Wybory prezydenckie. Sondaż CBOS wskazuje na Dudę

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę zamierza głosować 48 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę zamierza głosować 48 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania; na Bronisława Komorowskiego - 44 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. 5 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Jak podaje CBOS, udział w niedzielnym głosowaniu zapowiada 72 proc. ankietowanych, 15 proc. jeszcze się waha, czy głosować, a 13 proc. deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach.

Według deklaracji ankietowanych, na Andrzeja Dudę zamierza głosować 48 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania, a na pełniącego urząd prezydenta Bronisława Komorowskiego - 44 proc. Co dwudziesty zdeklarowany wyborca nadal się waha, na kogo głosować (5 proc.); co pięćdziesiąty zamierza oddać głos nieważny (2 proc.).

Sondaż CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 14-20 maja 2015 roku na liczącej 1048 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Co to znaczy, że "Duda blokuje etat"? Odpowiadają specjaliści Parlamentarzyści mają prawo do zachowania etatu w czasie pełnienia mandatu. Kandydat PiS na prezydenta nie jest wyjątkiem, to powszechna praktyka.
Duda: Trzeba przewalutować kredyty Kandydat na prezydenta wsparł frankowiczów. W jego opinii należy im się szybka pomoc. Eksperci krytykują jego pomysł.
Propozycja podatkowa Dudy dla mikrofirm Duda opowiedział się za obniżką podatku dla mikroprzedsiębiorstw do 15 proc., w przypadku, gdy firma zatrudnia co najmniej trzy osoby.
Tagi: wybory prezydenckie 2015, duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz