Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie. Błaszczak: SLD schodzi ze sceny politycznej

0
Podziel się:

Szef Klubu PiS uważa, że SLD złożyło broń i nie chce walczyć o urząd prezydenta.

Wybory prezydenckie. Błaszczak: SLD schodzi ze sceny politycznej
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Według PiS, wskazanie Magdaleny Ogórek jako kandydatki SLD w wyborach prezydenckich dowodzi, że Sojusz schodzi ze sceny politycznej. Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że SLD złożyło broń i nie chce walczyć o urząd prezydenta.

_ - Ta kandydatura powoduje, że w rywalizacji o urząd prezydenta Rzeczypospolitej będzie liczyło się dwóch kandydatów: obecny prezydent i Andrzej Duda _ - mówił Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem SLD powtarza scenariusz z wyborów samorządowych, w których kandydat tego ugrupowania na prezydenta Warszawy uzyskał bardzo skromne poparcie.

Mariusz Błaszczak przypuszcza, że w trakcie poszukiwań kandydata liderzy SLD musieli się pokłócić. - _ Łapanka na kandydata na prezydenta z SLD świadczy o słabości tego środowiska _ - uważa szef Klubu PiS.

Przedstawiając kandydatkę lider SLD Leszek Miller powiedział, że jest ona symbolem zmiany pokoleniowej. Magdalena Ogórek skończy w tym roku 36 lat, jest doktorem nauk humanistycznych, bez powodzenia startowała do Sejmu z listy SLD w 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ogłosi start w wyborach? Padła data Prezydent ma przedstawić decyzję ws. startu w wyborach bliżej ogłoszenia ich terminu przez marszałka Sejmu. Radosław Sikorski ma czas do 6 lutego.
Zaskoczenie: Oto kandydatka SLD na prezydenta - _ To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki _ - oświadczył szef SLD Leszek Miller.
Prezydent o Oleksym: Był ważną postacią _ - Żegnam go serdeczną myślą, bo był człowiekiem, który budził dobre myśli, dobre skojarzenia, dobre uczucia _- powiedział Bronisław Komorowski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)