Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Kandydat PiS: Wygram te wybory

0
Podziel się:

Namaszczony przez partię na kandydata w wyborach prezydenckich, ujawnił hasło w walce o Belweder.

Wybory prezydenckie 2015. Kandydat PiS: Wygram te wybory
(PAP/Radek Pietruszka)
bEJbrrcl

Andrzej Duda ma rozpocząć zmiany w Polsce - oświadczył Jarosław Kaczyński. Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości jednomyślnie wybrała Dudę na kandydata na prezydenta.

_ - Andrzej Duda ma rozpocząć zmiany w Polsce - _ oświadczył Jarosław Kaczyński. Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości jednomyślnie wybrała Dudę na kandydata na prezydenta.

Prezes PiS-u powiedział, że Duda startuje w wyborach, aby je wygrać i rozpocząć zmiany, których oczekują Polacy. _ Andrzej Duda uosabia tę potrzebę zmian _- podkreślił Kaczyński.

bEJbrrcn

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że wygra wybory. Zapowiedział, że jego mottem będą słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego: _ Czeka nas praca nad naprawą Rzeczpospolitej tak, aby nasze państwo chroniło słabszych i nie musiało bać się silnych _.

Duda podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu i władzom PiS za nominację. Wyraził też przekonanie, że w trakcie kampanii wyborczej uda mu się przekonać Polaków, iż Polska potrzebuje nowej jakości prezydentury. Prezydentury działającej w granicach konstytucji, właściwie rozumiejącej współpracę z rządem, aktywnej w sprawach krajowych i międzynarodowych.

Andrzej Duda powiedział, że podstawowym obowiązkiem prezydenta powinno być chronienie najsłabszych i dbanie o interesy obywateli bez pomijania jakichkolwiek grup społecznych. Wierzę, że zwyciężę w nadchodzących w wyborach prezydenckich - zakończył kandydat PiS-u.

Andrzej Duda ma 42 lata. Jest doktorem nauk prawnych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS, pracował w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Działał w harcerstwie, był też członkiem Trybunału Stanu. Cztery lata temu był kandydatem PiS na prezydenta Krakowa.

bEJbrrct

W wyborach samorządowych, które odbyły się 16 listopada, w głosowaniu do sejmików pierwsze było PiS - 26,85 proc., druga PO - 26,36 proc. PSL z 23,68 proc. głosów zajął trzecie miejsce. Czwarty SLD-Lewica Razem - 8,78 proc.

PO z PSL zyskały niezbędną do rządzenia większość w sejmikach: zachodniopomorskim, pomorskim, opolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim. W sejmiku śląskim PO i PSL będą rządziły z SLD (same mają 22 mandatów na 45). PiS rządzi w sejmiku woj. podkarpackiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński nie chce być prezydentem, bo... - _ Nie ma obowiązku kandydowania na prezydenta _ - stwierdził prezes PiS.
On wypełni testament Lecha Kaczyńskiego Andrzej wyznał, że choć o jego kandydaturze mówiono w partii od dawna, to ostateczna decyzja mocno go zaskoczyła.
Kaczyński zaprosił 32 tys. osób. Gdzie? Zwracając się do kandydatów z wyborów samorządowych, prezes PiS wyraził przekonanie, że uczestniczą oni w walce o lepszą przyszłość kraju i nadzieję, że nie poddadzą się w pół drogi.
Wyciekły wewnętrzne instrukcje dla posłów PiS. Co mają mówić? "Palikot mówi bzdury jak zawsze", "Urban jako komentator to totalny upadek" - to tylko część komentarzy.
bEJbrrcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)