Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Petro Poroszenko za odnową władzy

0
Podziel się:

Jestem przekonany, że będziemy mieć nowy rząd, nową proeuropejską koalicję i nowy parlament - powiedział Petro Poroszenko.

Wybory na Ukrainie. Petro Poroszenko za odnową władzy
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Prezydent Ukrainy, który w dzisiejszych wyborach do parlamentu oddał głos w swoim obwodzie wyborczym w Kijowie, podkreślił, że głosował za przyszłością, za odnowieniem władzy - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Wcześniej tego dnia Poroszenko, jak pisze agencja, był w Kramatorsku, w obwodzie donieckim, gdzie dokonał inspekcji drugiej linii umocnień fortyfikacyjnych, i odwiedził lokal wyborczy.

_ - Zagłosowałem za przyszłością, za europejskim kierunkiem rozwoju, za odnową władzy... Jestem przekonany, że będziemy mieć nowy rząd, nową proeuropejską koalicję i nowy parlament _ - powiedział Poroszenko.

Wyraził przekonanie, że uda się sformować silną, proeuropejską, proukraińską koalicję demokratyczną. Po głosowaniu Poroszenko powiedział dziennikarzom, iż ma nadzieję, że _ dziś naród ukraiński dokona bardzo odpowiedzialnego wyboru _.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko rozwiązał ukraiński parlament _ - Prezydent rozwiązał Radę Najwyższą, ponieważ "jest to jedyna prawidłowa i odpowiedzialna decyzja" _ - poinformował rzecznik prezydenta Swiatosław Cehołko.
Wybory na Ukrainie w cieniu wojny. Poroszenko w Donbasie Terroryści odgrażają się, że za głosowanie do Ukraińskiej Rady Najwyższej będą karać śmiercią.
31 posłów i 7 senatorów jedzie na Ukrainę Koordynatorem delegacji będzie wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska (PO).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)