Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Coraz więcej prób przekupstwa wyborców

0
Podziel się:

Według ministerstwa spraw wewnętrznych, tego punktu dotyczy blisko jedna trzecia zbadanych przypadków naruszenia prawa wyborczego.

Wybory na Ukrainie. Coraz więcej prób przekupstwa wyborców
(VladimirCetinski/iStockphotot)

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, wyjaśniał na konferencji prasowej, że prowadzonych jest 71 spraw związanych z przekupstwem wyborczym. _ _

_ - Chodzi o rozdawanie pieniędzy, różnych produktów, kuponów zniżkowych na zakupy czy talonów na bezpłatne wizyty w gabinetach dentystycznych. Także innych dóbr, które nie dają wyborcy głosować sercem i duszą, ale żołądkiem, wyleczonym zębem i kto wie jeszcze czym. _

Przedwczoraj na Ukrainie zaostrzono kary za sprzedaż głosów wyborczych. Prezydent podpisał przyjętą wcześniej przez parlament ustawę. Dotąd za sprzedaż głosów karano jedynie polityków. Teraz będą odpowiadać także wyborcy.

Za samo wyrażenie gotowości do sprzedaży swojego głosu bądź też pośredniczenie w takim procederze można zapłacić karę od 1700 do 5100 hrywien, czyli od 450 do 1350 złotych albo trafić do więzienia na 2 lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Partia Janukowycza stworzy gabinet cieni Partia Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza zapowiedziała, że po wyborach stanie się nieparlamentarną opozycją i utworzy gabinet cieni.
Rozbiór Ukrainy? Kreml zabiera głos - _ Przede wszystkim słabo znamy twórczość tego portalu. Generalnie informacja ta wygląda na niestworzone bzdury _ - oświadczył sekretarz prasowy prezydenta Rosji.
NIK wytyka błędy ministrowi zdrowia Na zabiegi czeka coraz więcej osób, kurczy zaś lista miejsc oferujących rehabilitację bez kolejki - informuje.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)