Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory 2014. W Olsztynie raporty spłynęły, ale mają błędy

0
Podziel się:

W sumie przywiozły nam protokoły jeszcze cztery inne komisje powiatowe. Ponieważ jednak liczyły wszystko ręcznie w protokołach były błędy rachunkowe i nie mogliśmy tych protokołów przyjąć - powiedziała Edyta Gadomska z WKW.

Wybory 2014. W Olsztynie raporty spłynęły, ale mają błędy
(PAP/Darek Delmanowicz)

Wojewódzka Komisja Wyborcza spodziewa się, że dziś powinny spłynąć wszystkie raporty. Na razie do olsztyńskiej komisji dotarł jeden poprawny protokół.

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Olsztynie na razie przyjęła jeden, podliczony ręcznie, protokół z powiatowej komisji wyborczej. _ W sumie przywiozły nam protokoły jeszcze cztery inne komisje powiatowe. Ponieważ jednak liczyły wszystko ręcznie w protokołach były błędy rachunkowe i nie mogliśmy tych protokołów przyjąć _ - powiedziała Edyta Gadomska z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Olsztynie.

Na podstawie wyników głosowania zawartych w protokołach powiatowych komisji ustalany jest wynik wyborów w sejmiku wojewódzkim.

Gadomska przyznała, że komisja spodziewa się, że we środę spłynie większość protokołów w powiatów. _ Nie wiemy jednak, jak będą podliczone. Widzimy, że w protokołach są błędy rachunkowe, dlatego je cofamy _ - powiedziała. Przyznała, że sytuacja w warmińsko-mazurskim powinna się wyjaśnić koło południa.

Według cząstkowych danych PKW na Warmii i Mazurach, PSL zdecydowanie wyprzedza konkurentów.

Według nieoficjalnych i cząstkowych wyników wyborów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, na Warmii i Mazurach prowadzi PSL - 41,01 proc., a w dalszej kolejności są: PO - 24,78 proc., PiS - 17,64 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem - 8,28 proc. i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 3,36 proc.

W minionej kadencji w sejmiku warmińsko-mazurskim Platforma miała 14 radnych i współrządziła z PSL, które uzyskało siedem mandatów; PiS miał pięciu radnych, a SLD - czterech. Cztery lata temu na PO oddano 36,08 proc. ważnych głosów, na PSL - 21,84 proc., na PiS - 17,03 proc., a na SLD - 16,65 proc. głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu wpłynął tylko 1 protokół z głosowania Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.
Komisja łamie prawo? Możesz to zgłosić! Każdy może zgłosić nieprawidłowości w pracy obwodów wyborczych. Konsekwencje zależą od skali wykroczenia.
Internauci są bezlitośni dla przegranych. Pierwsze powyborcze memy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe do sejmików wojewódzkich - wynika z badania IPSOS. To pierwsze zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego od 9 lat. Internauci zareagowali natychmiastowo. Najbardziej oberwało się przegranej Platformie Obywatelskiej. Zobacz pierwsze memy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)