Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybór marszałka Sejmu. Oto kandydat PO-PSL

0
Podziel się:

- To jest awans - powiedziała Ewa Kopacz. Sejm zagłosuje w środę.

Wybór marszałka Sejmu. Oto kandydat PO-PSL
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Kandydatem całej koalicji rządowej jest dotychczasowy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - poinformowała dotychczasowa marszałek izby niższej, desygnowana na premiera Ewa Kopacz. Sejm ma odbyć głosowanie nad tą kandydaturą w środę.

_ - Dzisiaj Radek Sikorski, dotychczasowy minister spraw zagranicznych, jest wspólnym kandydatem koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego na marszałka Sejmu. To jest awans - _powiedziała.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że nie będzie żadnych niespodzianek. _ - Będzie marszałkiem Sejmu od 24 września, kiedy to o godz. 13-ej rozpoczynamy debatę i następnie głosujemy tę kandydaturę _ - powiedziała.

Kopacz przedstawiła dziś skład swojego gabinetu, który ma uzyskać wotum zaufania Sejmu 1 października. W gabinecie nie wprowadzono żadnych zmian strukturalnych w porównaniu do odchodzącego rządu, swoje stanowiska zachowała także większość ministrów odpowiedzialnych za kwestie gospodarcze (z wyjątkiem zapowiadanych wcześniej zmian w resorcie infrastruktury).

Nowym ministrem spraw zagranicznych zostanie Grzegorz Schetyna - dotychczas przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd jedności narodowej Ewy Kopacz. Oto wybrani i wielcy przegrani Koniec ze spekulacjami co do rządowej układanki. Grzegorz Schetyna w nowej ekipie, to tylko jedna z niespodzianek. Zobacz, kto stanie na czele kluczowych resortów.
Ewa Kopacz zdradzi Donalda Tuska? Twarda i wierna, czy bezwzględna i wybuchowa? Zobacz, jaka naprawdę jest marszałek Sejmu i była minister zdrowia, a teraz szefowa rządu.
Ewa Kopacz prezentuje nowy rząd Koniec ze spekulacjami co do rządowej układanki. Premier w końcu przedstawiła ministrów swojego rządu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)