Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocławscy Romowie proszą o pomoc

0
Podziel się:

80 rumuńskich Romów, w tym 45 dzieci, mogą stracić swoje domy. Chodzi o wysiedlenie z nieformalnego obozowiska przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu.

Wrocławscy Romowie proszą o pomoc
(Reporter)

Romowie przyjechali do naszego kraju w latach 90. We Wrocławiu stworzyli sobie podstawowe warunki do egzystencji. Domy zbudowane są z przedmiotów znalezionych na śmietniku. Prąd mają z agregatu, który dostali w prezencie. Składają się po pięć złotych na benzynę do tego urządzenia. W nocy musi ono być wyłączone.

Kilka tygodni temu w sprawie obozowiska rozpoczęła się rozprawa we wrocławskim sądzie. Agata Ferenc ze stowarzyszenia Nomada uważa, że polskie władze są winne zaniedbaniu, bo po prostu zapomniały o tych ludziach. W dużej części są to osoby, które nie potrafią pisać ani czytać. Nie znają prawa, nikt im nie powiedział, co mają robić. Jedyni urzędnicy, którzy ich odwiedzali, to policjanci i strażnicy miejscy.

W obronie wrocławskich Romów upomni się dziś cały świat. Są oni jednymi z 15 bohaterów zaproponowanych przez Amnesty International jako adresaci listów w ogólnoświatowym Maratonie Pisania Listów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają opuścić kolejne koczowisko Rodzinom grozi kara grzywny. Muszą też opuścić teren w ciągu 14 dni.
Wrocław złożył pozew. Chce eksmisji 60 osób _ Stan, który teraz władze próbują zmienić, trwał przecież przez lata i nikt nie reagował. _
Romowie przed sądem. Za mieszkanie w... Przed wrocławskim sądem rozpoczęła się rozprawa w sprawie eksmisji rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. Od kilku lat w barakach bez bieżącej wody mieszka tam około 60 osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)