Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrak Tupolewa wróci do Polski. Zacznie się od...

0
Podziel się:

Już niebawem polscy eksperci pojadą do Rosji aby zbadać miejsce katastrofy pod Smoleńskiem.

Wrak Tupolewa wróci do Polski. Zacznie się od...
(PAP/Wojciech Pacewicz)

W lipcu polscy eksperci kilkakrotnie przyjadą do Rosji aby zbadać miejsce katastrofy Tu-154M. Na lotnisku w Smoleńsku prowadzone będą badania ziemi, na której rozbił się polski samolot.

Zostanie przeprowadzona wizja lokalna związana z budową pomnika ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku oraz zostaną rozpoznane możliwości przetransportowania wraku Tupolewa do Polski.

Dokładne daty przyjazdu polskich ekspertów nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo jedynie, że strona rosyjska wyraziła na nie zgodę. Szczegóły wizyty autorów i wykonawców projektu pomnika ofiar smoleńskiej katastrofy uzgodnił dziś w Moskwie minister Kultury Bogdan Zdrojewski.

Minister poinformował również, że na lotnisku Siewiernyj pojawi się ekipa ekspertów, którzy zbadają grunt, na którym stanie pomnik pod kątem jego charakterystyki geologicznej.

Specjaliści ustalą także czy nie znajdują się tam jeszcze jakieś fragmenty samolotu i ludzkie szczątki. W ubiegłym tygodni Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że wyraził zgodę na przyjazd polskich ekspertów, którzy określą metody i warunki przetransportowania wraku Tupolewa do Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Pojadą do Smoleńska. Chcą przewieźć wrak Eksperci mają uzgodnić sposób przetransportowania do Polski fragmentów polskiego samolotu.
Wrak Tupolewa wreszcie wróci do Polski? W przyszłym tygodniu Andrzej Seremet spotka się z prokuratorami wojskowymi, którzy wrócili z Moskwy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)