Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrak tu-154m
04.04.2012 09:29

Wrak Tu-154M przedmiotem rozmów w Moskwie

Minister sprawiedliwości: W sprawie wraku, głos polskiego rządu będzie jednoznaczny. Zobacz na co liczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podkreśla, że Polska _ od dawna stawia tę sprawę ostro _. Leci do Rosji, by negocjować zwrot wraku Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Minister w maju udaje się do Rosji, gdzie będzie rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem m.in. na temat wraku Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. - _ Mam świadomość, że decyzje w tej sprawie zapadają w Rosji na najwyższym szczeblu _- powiedział Gowin w RMF FM.

Minister zapewnił, że w sprawie wraku głos polskiego rządu będzie jednoznaczny. _ - Rosjanie są partnerem bardzo trudnym nie od dziś. Mamy takie, a nie inne położenie geopolityczne, taki, a nie inny konflikt interesów. W sprawie wraku głos polskiego rządu będzie jednoznaczny. A kiedy przyniesie efekt? No, o to trzeba pewnie pytać jednego człowieka na świecie, czyli prezydenta Putina _ - powiedział Gowin.

Wrak polskiego Tu-154M jest w dyspozycji Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Wciąż nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do jego przekazania Polsce. Komitet Śledczy FR podkreśla niezmiennie, że wrak maszyny jest dowodem również w jego śledztwie i powinien pozostać na terytorium Rosji do końca postępowania.

Kilka miesięcy po katastrofie, w Polsce coraz częściej rozlegały się głosy krytyki w związku z tym, że wrak polskiego Tu-154M pozostawał niezabezpieczony na płycie lotniska Siewiernyj. Od października 2010 r. jest on ogrodzony i przykryty brezentem, a od stycznia 2012 r. osłonięty wiatą.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz o profanowaniu zwłok w Smoleńsku - _ Pierwsza ekshumacja pokazała, że to jest właśnie ta osoba, która miała być, a przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy _- podkreśla marszałek Sejmu.
Tak PiS obchodzi rocznicę Smoleńska Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zorganizowane zostaną uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych. Obchody rocznicy przed Pałacem Prezydenckim organizuje PiS.
Tagi: wrak tu-154m, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz