Notowania

Przejdź na
korporacje prawnicze
21.01.2010 07:00

Wraca sprawa blokowania dostępu do zawodu prawnika

Korporacje notariuszy znów bronią się przed aplikantami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Khz/Dreamstime)

Korporacje prawnicze robią wszystko, by uniemożliwić młodym ludziom wykonywanie zawodu prawnika. Najwięcej barier stawiają notariusze, którzy są najlepiej zarabiającą grupą prawników.

Według _ Dziennika gazety Prawnej _, ustalili oni, że osoby, które nie znajda sobie tak zwanego patrona - czyli prawie co trzeci aplikant - nie mogą rozpocząć szkolenia. Kiedy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oświadczył, ze jest to niezgodne z prawem, korporacja wpisała wszystkie te osoby na listę aplikantów, ale zabroniła im uczęszczania na zajęcia teoretyczne. Jednocześnie pobrała od aplikantów 5268 złotych za rok nauki.

Z kolei ci aplikanci, którzy znaleźli patronów, muszą u nich pracować na pełnym etacie, ale za darmo. Większość z nich ma też zakaz pracy poza kancelarią patrona. Kancelarie wykorzystują fakt, że jest duża konkurencja i wymagają od aplikantów pracy po dziesięć godzin dziennie - dodaje _ Dziennik _. Zasadom zatrudniania aplikantów ma się przyjrzeć Państwowa Inspekcja Pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ziobro otwiera korporacje prawnicze ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;otwiera;korporacje;prawnicze,170,0,263082.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: korporacje prawnicze, korporacje, blokowanie, dostęp, zawód, sprawiedliwość, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz