Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Wprost" przekazał taśmy Rydzyka prokuraturze

0
Podziel się:

Redakcja tygodnika "Wprost" poinformowała , że przekazała toruńskiej prokuraturze taśmy z pełnym zapisem kwietniowych wykładów o. Tadeusza Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

"Wprost" przekazał taśmy Rydzyka prokuraturze
(PAP/ Tomasz Wojtasik)

Redakcja tygodnika "Wprost" przekazała toruńskiej prokuraturze taśmy z pełnym zapisem kwietniowych wykładów o. Tadeusza Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Nagrania jeszcze nie dotarły do toruńskiej Prokuratury Rejonowej Centrum-Zachód, która występowała o ich przesłanie w związku z prowadzonym postępowaniem sprawdzającym.

_ "Wprost" podał, że do toruńskiej prokuratury skierował dwa nagrania wykładów, z których jedno trwa 55 minut, a drugie - godzinę i 25 minut. _"Należy sądzić, że taśmy właśnie zostały wysłane i wkrótce do nas dotrą. Po zapoznaniu się z treścią wykładów będziemy mogli podjąć decyzję o ewentualnym dalszym toku sprawy" - powiedział szef prokuratury Centrum-Zachód Mariusz Rosiński.

Prokuratura ma zbadać różne wątki sprawy, m.in. czy o. Rydzyk nie dopuścił się znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

| TAŚMY RYDZYKA |
| --- |
| Fragmenty kontrowersyjnych nagrań wykładów o. Rydzyka "Wprost" udostępnił w internecie ponad trzy tygodnie temu. Padają w nich m.in. stwierdzenia, że prezydent Lech Kaczyński "oszukał" o. Rydzyka. Z kolei pod adresem żony prezydenta według "Wprost" padły słowa: "Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza". |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)