Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wpis dziecka w paszporcie wkrótce traci ważność

0
Podziel się

Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r.

Wpis dziecka w paszporcie wkrótce traci ważność
(Bartosz Wawryszuk)
bEifjrXF

Za trzy tygodnie, 26 czerwca - dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały mieć własny dokument podróży.

Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. Od tej daty stosowana jest bowiem zasada _ jedna osoba, jeden paszport _ i nie ma możliwości wpisania potomka do paszportu rodzica. To skutek stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Od 26 czerwca br. dokumentem podróży dla dzieci może być paszport, paszport tymczasowy oraz - w zależności od celu podróży - dowód osobisty. Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie rodzica nie ma wpływu na termin ważności tego dokumentu w odniesieniu do jego posiadacza.

bEifjrXH

W związku ze zmiana przepisów i tym, ze zbliża się sezon urlopowy i wakacje, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróciło się do wszystkich urzędów wojewódzkich, aby wnioski paszportowe dzieci, których wpis w paszporcie rodziców traci ważność 26 czerwca br. były realizowane priorytetowo. Resort zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by produkcja dokumentów paszportowych dla dzieci wpisanych w paszportach rodziców była jak najszybsza.

O paszportach czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w paszportach. Wpisy tracą ważność Zmiana dotyczy dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 roku.
Traci je tysiące Polaków. Bez nich nie wrócą Wakacyjny poradnik Money.pl dla spędzających urlop za granicą.
Twój paszport może być nieważny. Sprawdź W tym roku upływa okresu ważności dokumentów wydanych w 2002 roku.
bEifjrYi
wiadomości
porady prawne
prawo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)