Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wpadł boss kamorry z listy "dziewięciu najgroźniejszych"

0
Podziel się:

Włoska policja aresztowała Francesca Matrone Bestię, jednego z szefów neapolitańskiej mafii.

Wpadł boss kamorry z listy "dziewięciu najgroźniejszych"
(PAP/EPA)

Włoska policja aresztowała Francesca Matrone, jednego z szefów neapolitańskiej mafii, czyli kamorry, umieszczonego na liście _ dziewięciu najgroźniejszych mafiosów poszukiwanych przez prawo _ ogłoszonej przez włoskie MSW.

W akcji aresztowania Matrone, znanego też pod przezwiskiem _ Bestia _, uczestniczyło ponad stu agentów policji z psami wspieranych przez śmigłowiec. Jego kryjówkę odkryto w pobliżu Salerno w regionie Kampanii.

65-letni Matrone otrzymał zaocznie, m.in. za podwójne zabójstwo, dwa wyroki dożywotniego więzienia. Ukrywał się od 2007 r. Policji udało się wykryć jego schronienie, kiedy kontaktował się ostatnio z rodziną.

To drugi duży sukces włoskiej policji w walce z kamorrą w ciągu ostatnich 9 miesięcy. W grudniu ub. roku aresztowała ona bossa bossów tego odgałęzienia mafii z _ klanu Casalesi _, Michele Zagarię, skazanego wielokrotnymi wyrokami na dożywotnie więzienie za zabójstwa i wymuszenia. Zagaria ukrywał się skutecznie przez 16 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Pokażą w szkołach, jak działała mafia W filmie dokumentalnym wykorzystano liczne relacje na temat tego, jak rodziła się potęga kamorry, nagrania i dokumenty.
"Król serów" aresztowany. Związki z mafią? Pod zarzutem powiązań z najgroźniejszym gangiem kamorry policja aresztowała znanego przedsiębiorcę Giuseppe Mandarę.
Tak mafijny boss ratował małżeństwa Sądzony boss z Apulii cieszył się tak wielkim autorytetem wśród rodzinnych klanów, że rozwiązywał problemy małżeńskie i godził pary.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)