Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wpadł gang złodziei luksusowych zegarków i biżuterii

0
Podziel się:

Specjalizował się w kradzieżach luksusowych zegarków oraz biżuterii. Namierzało go 200 detektywów.

Wpadł gang złodziei luksusowych zegarków i biżuterii
bEUTtTkl

Rumuńska prokuratura zatrzymała w piątek 14 osób podejrzanych o udział w gangu dobrze ubranych rabusiów, którzy specjalizowali się w kradzieżach luksusowych zegarków oraz biżuterii na terenie Rumunii i innych państw Unii Europejskiej.

Jak informuje agencja Assosiated Press, wśród zatrzymanych przez prokuraturę znajduje się domniemany przywódca gangu.

- Zostali wyszkoleni, aby sprawnie i szybko w ciągu 30 sekund, wybijając okna, dokonywać kradzieży bardzo drogich zegarków - powiedział rzecznik policji Mihai Pitulescu, dodając, że grupa potrafiła w ciągu jednego skoku zarobić nawet 1,5 mln euro.

bEUTtTkn

Złodzieje dokonywali rabunku zawsze ubrani w markowe garnitury. Działając od 2013 roku na terenie Rumunii, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Francji, Andory, Chorwacji i Belgii, dokonali kradzieży o szacunkowej wartości blisko 10 mln euro.

Śledczy - jak podaje AP - znaleźli w ponad 50 przeszukanych domach, biżuterię, luksusowe zegarki oraz samochody, w tym fioletowego Rolls-Royce'a.

Według policji członkowie gangu pochodzą z ubogiego regionu w północnej Rumunii. W śledztwie udział bierze 200 detektywów, w tym siły specjalne i agenci służb specjalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie za rewolucją w mandatach Projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym zaostrza przepisy, ale też pozbawia samorządy możliwości zarabiania na fotoradarach.
Milioner zapłaci 54 tysięcy euro mandatu W Finlandii stosowany jest system naliczania grzywny w odniesieniu do wysokości zarobków.
Zostawiła biżuterię wartą milion euro Zguba została przekazana nieostrożnej pasażerce.
bEUTtTkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)