Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wotum nieufności dla rządu. Politycy PiS komentują: opozycja nie zdała egzaminu

0
Podziel się:

Dzisiaj Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Wotum nieufności dla rządu. Politycy PiS komentują: opozycja nie zdała egzaminu
(PAP/Tomasz Gzell)

- _ Opozycja nie zdała egzaminu nie odwołując rządu Donalda Tuska, a dzisiejsze wydarzenia w Sejmie pokazują, że w Polsce zamiast z demokracją na argumenty mamy do czynienia z demokracją na służby i prokuraturę _ - uważają politycy PiS.

Dzisiaj Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Kluby lewicowe - Twój Ruch i SLD - wstrzymały się od głosu.

_ - Taki wynik głosowania świadczy o tym, że część opozycji nazywa się opozycją, a w rzeczywistości wcale nie chce odwołać Donalda Tuska. To był taki sprawdzian _ - powiedział dziennikarzom po przegranym przez PiS głosowaniu szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Ocenił, że PSL, głosując za rządem, pokazało, iż dotychczasowe _ zawirowania i słowa _ to tylko gra pozorów ze strony ludowców. _ Oni tkwią w sitwie. Taki wybór został dokonany; my będziemy o tym przypominać w kampanii wyborczej _ - zapowiedział Błaszczak.

Pytany, czy PiS zamierza za jakiś czas ponownie wysunąć kandydaturę prof. Piotra Glińskiego, Błaszczak odparł, że Gliński jest _ zacnym człowiekiem _. - _ Przedstawił program rządu technicznego, który miał przeprowadzić dwie rzeczy: pokazać, jaki jest stan kraju - taki, jak mówi propaganda rządowa, czy taki, jak mówi minister Sienkiewicz oraz przeprowadzić uczciwe wybory _ - dodał.

Błaszczak podkreślił, że _ żadna władza nie jest wieczna _, zatem ma nadzieję, że w najbliższych wyborach parlamentarnych zwycięży PiS i wtedy _ naturalnie _ premierem zostanie Jarosław Kaczyński.

Po południu Sejm odrzucił wniosek PiS o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Głosowanie poprzedziły kilkugodzinne konsultacje klubów koalicyjnych po tym, jak w czwartek do biura przewodniczącego klubu PSL Jana Burego wkroczyły CBA i prokuratura.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński komentując tę sytuację ocenił, że potwierdza ona jego wcześniejszą opinię, iż _ to wszystko jest zlepione brudem _. _ - Może być demokracja na argumenty, a może być demokracja na służby i prokuraturę - to właśnie teraz mamy _ - powiedział Kaczyński dziennikarzom w Sejmie.

_ - Ja widziałem już końcówki różnych rządów, pamiętam także końcówkę naszych rządów i tak wygląda, pachnie i smakuje koniec. I dla tej koalicji koniec się właśnie zaczyna _ - tak odrzucenie wniosku o odwołanie Sienkiewicza skomentował rzecznik PiS Adam Hofman.

Czytaj więcej w Money.pl
"Opozycja nie chce odwołać Tuska" Część opozycji nie zdała egzaminu i pokazała, że nie chce odwoływać rządu - tak Mariusz Błaszczak skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o wotum nieufności.
Janusz Piechociński ukarze Pawlaka? Na konferencji prasowej po głosowaniu, w którym szef MSW zachował swoją funkcję, Piechociński komentował różnicę zdań między nim a Pawlakiem.
Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina Zdaniem Adama Hofmana, to Jarosław Gowin zerwał rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika poszło o pieniądze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)