Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Woody Allen oskarżony o molestowanie. Odpowiada w liście

0
Podziel się:

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera o wykorzystanie Dylan.

Woody Allen oskarżony o molestowanie. Odpowiada w liście
(Colin Swan/CC/Wikimedia)

Reżyser ponownie zaprzeczył oskarżeniu swej przybranej córki Dylan Farrow. W liście otwartym, opublikowanym na stronie internetowej dziennika _ New York Times _, słynny reżyser podkreślił, że zarzut ten sfabrykowała jej matka, a jego była partnerka, aktorka Mia Farrow.

_ Nigdy nie molestowałem Dylan _ - zapewnił Allen w liście do _ NYT _. Dodał, że ma nadzieję, iż pewnego dnia zrozumie ona jak bardzo została oszukana i wykorzystana przez swoją matkę. Pod koniec ubiegłego tygodnia w liście otwartym do _ New York Timesa _ 28-letnia Dylan Farrow po raz kolejny oskarżyła Woody'ego Allena, że molestował ją seksualnie w 1992 roku, gdy miała 7 lat.

Agentka reżysera, Leslee Dart, poinformowała w niedzielę w wysłanym mediom e-mailu, że Woody Allen czytał list Dylan Farrow i uważa, iż _ jest nieprawdziwy i haniebny _.

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera, że molestował seksualnie Dylan. Allen przegrał wówczas prawną batalię o opiekę na dziećmi, ale sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, iż reżyser molestował swoją adoptowaną córkę.

Jesienią ubiegłego roku w wywiadzie dla magazynu _ Vanity Fair _ Dylan Farrow powtórzyła jednak swe oskarżenia wobec Allena. Wówczas prawnik reżysera wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że Allen nie przyznaje się do molestowania seksualnego i uważa to za pomówienie.

W latach 90. reżyser związał się z adoptowaną córką Mii Farrow, Soon-Yi Previn, którą poślubił w 1997 r. i z którą wychowuje dwie przybrane córki. 78-letni Woody Allen jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich reżyserów. Jest także aktorem, pisarzem i kompozytorem. Czterokrotnie otrzymał Oscara. W tym roku jest także nominowany do tej prestiżowej nagrody za scenariusz do swego filmu _ Blue Jasmin _. W połowie stycznia został uhonorowany Złotym Globem za całokształt twórczości.

Czytaj więcej w Money.pl
Woody Allen oskarżony o molestowanie. Odpowiada Oskarżycielka Dylan Farrow jest adoptowaną córką reżysera i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.
Samochód z szoferem. Spełnione marzenie Woody'ego Allena Woody Allen to człowiek nieszablonowy. W jednym z ostatnich wywiadów dostarczył kolejnych ciekawostek na swój temat.
Zakony przeprosiły za złe traktowanie dzieci Chodzi o Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich, założone w XVII wieku we Francji przez św. Jana Chrzciciela de La Salle.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)