Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Woody Allen: Oskarżenia o molestowanie są "nieprawdziwe i haniebne"

0
Podziel się:

Agentka reżysera zapowiedziała, że reżyser wkrótce szerzej wypowie się w tej sprawie.

Woody Allen: Oskarżenia o molestowanie są "nieprawdziwe i haniebne"
(Colin Swan/CC/Wikimedia)

Za _ nieprawdziwe i haniebne _ uznał słynny amerykański reżyser Woody Allen oskarżenia o molestowanie seksualne wytoczone mu ponownie przez jego adoptowaną córkę 28-letnią Dylan Farrow, która twierdzi, że miało to miejsce, gdy miała siedem lat.

Agentka Allena, Leslee Dart, poinformowała wczoraj w wysłanym mediom e-mailu, że Allen czytał list otwarty Dylan Farrow do dziennika _ New York Times _ w tej sprawie. _ Pan Allen przeczytał tekst i uważa, iż jest nieprawdziwy i haniebny _ - poinformowała Dart, zapowiadając, że reżyser wkrótce szerzej wypowie się w tej sprawie.

Dylan Farrow jest adoptowaną córką Allena i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.

W liście otwartym do największej nowojorskiej gazety 28-latka opisuje domniemany przypadek molestowania, do którego miało dojść w 1992 roku w _ ciemnym pokoju w domu rodziców _. _ Nigdy nie zapomnę, że mój ojciec robił rzeczy, których nie chciałam _ - napisała.

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera, że molestował seksualnie Dylan. Allen przegrał wówczas prawną batalię o opiekę na dziećmi, ale sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, iż reżyser molestował swoją adoptowaną córkę.

Jesienią 2013 r. w wywiadzie dla magazynu _ Vanity Fair _ Dylan Farrow powtórzyła jednak swe oskarżenia wobec Allena. Wówczas prawnik reżysera wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że Allen nie przyznaje się do molestowania seksualnego i uważa to za pomówienie.

W latach 90. reżyser związał się z adoptowaną córką Mii Farrow, Soon-Yi Previn, którą poślubił w 1997 r. i z którą wychowuje dwie adoptowane córki.

78-letni Woody Allen jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich reżyserów. Jest także aktorem, pisarzem i kompozytorem. Czterokrotnie otrzymał Oscara. W tym roku jest także nominowany do tej prestiżowej nagrody za scenariusz do swego filmu _ Blue Jasmin _. W połowie stycznia został uhonorowany Złotym Globem za całokształt twórczości.

Czytaj więcej w Money.pl
Kuria przeprasza ofiary księdza pedofila -_ Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą _ - napisano w oświadczeniu.
Św. Mikołaj oskarżony o molestowanie elfa Amerykańska policja zarzuciła molestowanie koleżanki z pracy mężczyźnie zatrudnionemu w domu handlowym.
Ksiądz Gil: Nie molestowałem chłopców Do prokuratury na Dominikanie zgłosiło się trzech chłopców, którzy twierdzą, iż byli molestowani przez polskiego księdza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)