Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wolność słowa na Białorusi. Kto zablokował niezależne witryny www?

0
Podziel się:

To poważny zamach na wolność słowa - uważa właściciel jednego z zablokowanych serwisów.

Wolność słowa na Białorusi. Kto zablokował niezależne witryny www?
(manolo82/iStockphoto)

Na Białorusi zablokowano dostęp do niektórych popularnych niezależnych witryn internetowych. Na razie brak informacji kto i z jakiego powodu to zrobił.

Zablokowany został między innymi dostęp do strony internetowej niezależnej agencji prasowej _ BiełaPAN _ i gazety _ Nawiny _ należących do jednego właściciela. Kompania _ BiełaPAN _ uznała to za _ poważny zamach na wolność słowa _.

Z kolei witryna internetowa _ Onliner _ została wykluczona z białoruskiej domeny internetowej. Jako powód podano naruszenie warunków handlu przez internet. Witryna _ Onliner _ wznowiła działalność w rosyjskiej domenie internetowej, ale nie wyświetla katalogu towarów.

Eksperci zwracają uwagę, że w ostatnich dniach wśród Białorusinów wzrosło zainteresowanie niezależnymi witrynami internetowymi. Może to być związane z działaniami władz mającymi na celu zapewnienie stabilizacji na rynku.

Bank Narodowy Białorusi wprowadził 30-procentową prowizję przy kupnie obcych walut w kantorach. Poszczególne ministerstwa podejmują działania mające zapobiec podwyżkom cen. Na Białoruś negatywnie wpływa brak stabilności rosyjskiego rubla.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez katastrofę rubla przechodzą na dolary Tylko deeskalacja na Ukrainie może zacząć przywracać zaufanie do rosyjskiej waluty - ocenił Financial Times.
Rosja pogrąża ekonomicznie Białoruś Białoruś jest silnie związana z rosyjską gospodarką.
Białoruś nie chce handlować z Rosją W wyniku dużego spadku wartości rubla wymiana gospodarcza przestaje się opłacać.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)