Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wójt Pcimia ma potężnego obrońcę. To Jarosław Kaczyński

0
Podziel się:

- Ci, którzy chcą pana wójta zniszczyć, wiedzą, że cierpi na pewną chorobę - przekonuje prezes PiS.

Wójt Pcimia ma potężnego obrońcę. To Jarosław Kaczyński
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEKGarSJ

Zatrzymaniem pod zarzutem korupcyjnym wójta Pcimia, którego następnie zwolniono - zajął się parlamentarny zespół ds. obrony demokratycznego państwa prawa. To sprawa jak z _ Układu zamkniętego _; pokazuje nędzę moralną rządzących - ocenił szef PiS Jarosław Kaczyński.

Obajtek przekonywał na posiedzeniu zespołu parlamentarnego (powstał z inicjatywy PiS), że zarzuty wobec niego wysuwa _ osoba, która jest w zorganizowanej grupie przestępczej _. Zapewniał, że każda procedura przetargowa przeprowadzana jest w jego urzędzie w zgodzie z prawem.

Jak mówił, cierpi na zespół Tourette'a (wrodzone zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych - red.); w związku z pogorszeniem się jego stanu zdrowia drugiego dnia aresztowania trafił do szpitala, gdzie odbyło się posiedzenie sądu w jego sprawie. Sąd - relacjonował - nakazał jego natychmiastowe zwolnienie.

bEKGarSL

_ Mamy do czynienia z operacją, którą odtworzyć można sobie w sposób następujący: ci, którzy chcą pana wójta zniszczyć, wiedzą, że cierpi na pewną chorobę, w związku z tym uważają, że w razie zatrzymania i wniosku o aresztowanie ta choroba się nasili i doprowadzi do tego, że pan wójt po prostu przyzna się do winy _ - komentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, to się nie udało, ponieważ wójt, mimo ataku choroby, do winy się nie przyznał, a sąd nakazał jego zwolnienie, nie stosując żadnych środków zapobiegawczych. Kaczyński dodał, że według sądu _ poziom prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa jest bardzo niski _.

Prezes PiS, odnosząc się do powodów działań służb wobec Obajtka, stwierdził, że jest on człowiekiem _ bardzo zaangażowanym w działalność polityczną _. Kaczyński przywołał swoje słowa wypowiedziane pod adresem Obajtka w czasie kampanii wyborczej w 2011 r.: _ Tusk nie może, wójt Obajtek może _.

Jak ocenił, sprawa wójta Pcimia jest _ niebywale skandaliczna _ i pokazuje zarówno _ kompletny rozkład _ państwa praworządnego w Polsce, jak i _ nędzę moralną tych, którzy dzisiaj Polską rządzą _.

bEKGarSR

Prezes PiS uważa, że jest _ coraz więcej przykładów różnego rodzaju nadużyć, które polegają zarówno na zaniechaniu, na tym, że nie reaguje się na pewne fakty, na które państwo powinno reagować, a z kolei z drugiej strony są także przypadki bardzo drastycznego naruszania praw człowieka, praw obywatelskich pod pozorem różnych działań, które mają służyć ochronie społeczeństwa, państwa przed przestępcami _.

Z takim przypadkiem - dowodził - mamy do czynienia w sprawie Obajtka. _ Jest to sprawa o wyjątkowo drastycznym charakterze, dzisiaj w Polsce wielkim powodzeniem cieszy się film Układ zamknięty, on pokazuje wydarzenia sprzed lat, które z jednej strony są opisane na konkretnym przypadku, teraz staje pytanie, czy tego rodzaju przypadki zdarzają się także dzisiaj _ - mówił Kaczyński. I ocenił, że o tym, iż takie wydarzenia mają w dalszym ciągu miejsce, świadczą działania wobec Obajtka.

Jak mówił w kwietniu rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, wójt został zatrzymany przez policjantów z CBŚ. _ Ponieważ oświadczył, że się źle czuje, został przewieziony do szpitala, gdzie odbyło się wyjazdowe posiedzenie sądu i prokuratury. Mężczyźnie postawiono zarzuty natury korupcyjnej - chodziło o przyjęcie znaczniej kwoty pieniędzy. Sprawa jest w toku _ - zaznaczył Sokołowski. Obajtek jest wójtem od 2006 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy Kiedy ostatecznie PiS sięgnie po władzę?
Politycy znów biją w Nowaka. Powód? SP uważa, że CBA powinno się zająć relacjami ministra transportu Sławomira Nowaka z firmami zarabiającymi na państwowych kontraktach.
Kto prześladuje i nęka wójta Pcimia? Sprawdzane są różnego rodzaju dokumenty, przetargi. Kończy się jedna kontrola, zaczyna się kolejna, prowadzona przez inny organ.
bEKGarTm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)