Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa gazy
14.07.2014 09:45

Wojsko informuje o zestrzeleniu palestyńskiego drona

Samolot nadleciał z Gazy i został zestrzelony w pobliżu izraelskiego miasta Aszdod nad Morzem Śródziemnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły izraelskie poinformowały o zestrzeleniu samolotu bezzałogowego u południowych wybrzeży Izraela. Samolot nadleciał z Gazy i został zestrzelony w pobliżu izraelskiego miasta Aszdod nad Morzem Śródziemnym.

Jest to pierwszy przypadek pojawienia się w konflikcie izraelsko-palestyńskim samolotu bezzałogowego od czasu rozpoczęcia przez Izrael w zeszłym tygodniu kampanii przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. Strona palestyńska nie potwierdziła doniesień o użyciu i utracie tej maszyny.

Od zeszłego wtorku Hamas wystrzelił prawie tysiąc pocisków rakietowych w stronę Izraela, nie powodując jednak ofiar śmiertelnych. Wiele z tych pocisków przechwycił i zniszczył izraelski system obrony przeciwrakietowej znany jako Żelazna Kopuła. W tym samym czasie w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło ponad 170 Palestyńczyków.

Według strony izraelskiej samolot bezzałogowy wystartował z Gazy i został zestrzelony przez izraelski pocisk rakietowy ziemia-powietrze systemu Patriot.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak wygląda życie w Strefie Gazy. Zniszczyli wszystko Mieli opuścić domy do południa, a jeśli nie - życie ich rodzin mogłoby znaleźć się w niebezpieczeństwie, informowały ulotki.
Prezydent Autonomii Palestyńskiej chce ochrony Mahmud Abbas przekazał list zaadresowany do jej sekretarza generalnego Ban Ki Muna.
Konflikt w Izraelu. Wystrzelono kolejne rakiety na Tel Awiw Wcześniej, po raz pierwszy od rozpoczęcia ofensywy, izraelskie wojska lądowe weszły do północnej części Strefy Gazy.
Egipt ponownie zamyka ważną granicę Oczekujący dzisiaj przed przejściem ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali.
Tagi: strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz