Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojsko zatrzymało jedną z żon przywódcy Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

Kobieta z dzieckiem próbowała podobno przekroczyć granicę, posługując się fałszywym paszportem.

Wojsko zatrzymało jedną z żon przywódcy Państwa Islamskiego
(MMEMonitorMideast/Youtube/print screen)

W rękach libańskiej armii znalazła się żona i syn przywódcy Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakra al-Bagdadiego. Do zatrzymania doszło w pobliżu granicy z Syrią - poinformowali przedstawiciele lokalnych służb bezpieczeństwa, odmawiając podania szczegółów.

Libańska gazeta As-Safir napisała, że do zatrzymania doszło we współpracy _ z zagranicznymi służbami wywiadowczymi _. Jedna z żon Bagdadiego, który wcześniej w tym roku został obwołany przywódcą kalifatu, próbowała podobno przekroczyć granicę, posługując się fałszywym paszportem. Agencja AFP dodaje, że do zatrzymania doszło 10 dni temu.

Telewizja Al-Arabija podkreśla, że nie wiadomo, ile żon ma przywódca dżihadystów. Wcześniej w tym roku media opublikowały zdjęcia Sadżi Hamid al-Dulaimi, jednej z żon Bagdadiego. Nie wiadomo jednak, czy zatrzymana kobieta to ona - dodaje Al-Arabija.

W ciągu ostatnich miesięcy libańskie siły bezpieczeństwa zaostrzyły kontrole graniczne i wzmogły działania wymierzone w dżihadystów z IS. W związku z tą operacją udało się zatrzymać wielu bojowników podejrzanych o chęć przeprowadzenia na terytorium Libanu operacji terrorystycznych. Wysłannicy IS mieli także wzmocnić lokalne struktury organizacji w graniczącym z Syrią państwie.

IS na opanowanych obszarach Iraku i Syrii proklamowało kalifat, na którego czele stoi Bagdadi jako kalif. Przywódca dżihadystów w listopadzie zapowiedział, że państwo muzułmanów zostanie rozszerzone na Arabię Saudyjską i cztery inne arabskie państwa. Jednocześnie zaapelował do wiernych o erupcję _ wulkanów dżihadu _ na świecie. ONZ ocenia, że na podbitych terytoriach sprawuje _ pełną władzę. _

Czytaj więcej w Money.pl
Analiza FBI niepokoi. Ostrzegają żołnierzy Jak wynika z informacji FBI i służb specjalnych, dżihadyści werbują ochotników do przeprowadzania ataków na terenie Stanów Zjednoczonych.
Wzywa do "erupcji dżihadu". Są już efekty Abu Bakr al-Bagdadi nawoływał do ataków na Arabię Saudyjską, oświadczył, że jego kalifat rozszerzył się na ten kraj, a także na Jemen, Egipt, Libię i Algierię.
Zamknęli kolejnych europejskich islamistów W komunikacie policyjnym podano, że w wielu miejscach trwają przeszukania.

_ _

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)