Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na krymie
05.03.2014 13:10

Wojska rosyjskie chcą się ukryć przed OBWE

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Parubij oświadczył, że Rosja próbuje przemieścić swe wojska na Krymie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Parubij oświadczył w środę, że Rosja próbuje przemieścić swe wojska na Krymie w taki sposób, by misja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) nie zauważyła ich obecności.

_ (Od) kiedy tej nocy powiadomiono, że na Krym jedzie misja OWBE, (rosyjscy żołnierze) starają się przemieścić, tak żeby siły należące do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej zostały, a te, które przerzucono z Rosji, przekierować do baz, by OBWE nie mogło zauważyć ich obecności _ - poinformował Parubij.

Zaznaczył, że _ tak zwane oddziały samoobrony _ pełniły na Krymie tylko funkcję _ przykrywki _. _ Większość aktywnych działań wykonywały siły specjalne i żołnierze rosyjscy. Nawet tego nie kryli w rozmowach z naszymi żołnierzami _ - powiedział sekretarz RBNiO.

W środę na Krymie oczekiwana jest misja obserwatorów wojskowych OBWE z 15 państw, w tym z Polski. Obserwatorzy mają być nieuzbrojeni, a celem ich misji będzie monitorowanie aktywności militarnej Rosji.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa nie może nakazać prorosyjskim oddziałom zbrojnym na Krymie powrotu do baz, bo to są oddziały _ samoobrony _ i nie podlegają one władzom Rosji. Ławrow powtórzył wcześniejsze rosyjskie zapewnienia, że personel wojskowy rosyjskich baz znajduje się w swych zwykłych miejscach.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni jadą w specjalnej misji na Krym Premier Donald Tusk wyznaczył uczestników misji obserwacyjnej OBWE. Ich zadaniem będzie... .
Rosyjski specnaz atakuje Ukraińców Komandosi szturmują kolejne, ukraińskie jednostki. Polscy żołnierze sprawdzą, czy Putin kłamał o wojskach na Krymie.
Rosjanie kpią z sankcji ze strony Zachodu Współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce. Bruksela straci więcej niż Rosjanie.
Pomoc dla Ukrainy. Barroso podał kwoty Komisja Europejska przyjęła pakiet wsparcia dla Kijowa. Pomoc może utonąć w ukraińskiej korupcji - obawiają się eksperci.
Tagi: sytuacja na krymie, krym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz