Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojska amerykańskie w Polsce. Nowe jednostki już wkrótce

0
Podziel się:

Nieoficjalnie mówi się o kompanii liczącej stu kilkudziesięciu żołnierzy.

Wojska amerykańskie w Polsce. Nowe jednostki już wkrótce
(Jean-Louis Atlan / Polaris/East News)
bESvEjit

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak ujawnił tę informację dziennikarzom Washington Post. Szczegóły mają zostać ogłoszone przez Pentagon w najbliższych dniach. Nieoficjalnie mówi się o kompanii liczącej stu kilkudziesięciu żołnierzy.
Po spotkaniu z szefem Pentagonu Chuckiem Hagelem Tomasz Siemoniak mówił, że będziemy mieć do czynienia z zacieśnieniem współpracy wojskowej Polski i Stanów Zjednoczonych. Minister nie podał jednak szczegółów tłumacząc, że ogłosi je strona Amerykańska.

Jednak w rozmowie z dziennikarzami Washington Post minister ujawnił, że decyzja dotyczy skierowania do Polski wojsk lądowych. Ma to być jeden z elementów odpowiedzi na działania Rosji we wschodniej Ukrainie.

Siły lądowe USA trafią też być może do państw Bałtyckich. Na razie nie wiadomo jaka będzie ich liczebność. Według telewizji Fox News będzie to rotacyjna kompania około 130 żołnierzy. Pentagon nie potwierdził na razie tych informacji. Rzecznik amerykańskiego resortu obrony kontradmirał John Kirby powiedział jedynie, że USA rozważają różne opcje.

bESvEjiv
Czytaj więcej w Money.pl
Wraca temat tarczy antyrakietowej w Polsce Część republikańskich polityków apeluje o powrót do pierwotnego pomysłu tarczy w Czechach i Polsce.
Kanada wysyła do Polski swoje myśliwce Szef MON Tomasz Siemoniak nie wykluczył jednak, że myśliwce będą stacjonować na innym polskim lotnisku, nie koniecznie w Łasku.
bESvEjiW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)