Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Wojska Rosji wycofają się znad granicy z Ukrainą. Putin nakazał

0
Podziel się:

Polecenie takie Putin wydał ministrowi obrony po wczorajszej naradzie z członkami Rady Bezpieczeństwa.

Wojska Rosji wycofają się znad granicy z Ukrainą. Putin nakazał
(Armando G Alonso/Flickr)

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił, by wojska przebywające na poligonach w obwodzie rostowskim wróciły do miejsc stałej dyslokacji - poinformowała telewizja NTV, powołując się na rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa.

Pieskow przekazał, że polecenie takie Putin wydał ministrowi obrony Rosji Siergiejowi Szojgu po wczorajszej naradzie z członkami Rady Bezpieczeństwa FR, podczas której omówiono sytuację na Ukrainie.

_ - Chodzi o 17,6 tys. żołnierzy, którzy latem przechodzili przeszkolenie na poligonach obwodu rostowskiego _ - podał sekretarz prasowy prezydenta Rosji. Obwód rostowski graniczy z Ukrainą.

Ukraina, a w ślad za nią kraje zachodnie, wielokrotnie wyrażały poważne zaniepokojenie z powodu koncentrowania przez FR wojsk w strefie granicy rosyjsko-ukraińskiej. W ocenie NATO, latem Rosja zgromadziła w pobliżu granicy z Ukrainą zgrupowanie wojsk liczące ponad 40 tys. żołnierzy.

BBC przypomina, że Putin już w marcu i maju zapowiadał wycofywanie wojsk znad granicy z Ukrainą. Jednak NATO i USA ogłaszały następnie, że nie mają żadnych dowodów, które by to potwierdzały.

Wczoraj napłynęły informacje, że władze Ukrainy i siły zbrojne prorosyjskich separatystów w Donbasie osiągnęły porozumienie w sprawie wytyczenia między stronami konfliktu linii demarkacyjnej, według stanu z 19 września, tj. dnia zawarcia rozejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
W Warszawie "uczczono" urodziny Putina Organizatorzy akcji przygotowali dla prezydenta kilka prezentów - między innymi krwawy tort oraz czerwony dywan, po zejściu z którego zostawiało się krwawe ślady.
Szpica NATO to kwestia "tysięcy żołnierzy" Postanowienia szczytu NATO w Walii zostaną wypełnione - zapowiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
Putin zjawi się na szczycie G20. Mimo napięć Wśród 20 członków G20 przeważyła opinia, iż należy pozostawić drzwi otwarte dla kontaktów z Rosją.

Putin ogłosił swoją decyzję na kilka dni przed podróżą do Mediolanu, gdzie 16-17 października weźmie udział w szczycie Azja-Europa (ASEM). Prezydent Rosji spotka się tam z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, a także liderami innych państw, wśród których prawdopodobnie będą kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)